Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Prešov v Elverume blízko k triumfu, získal bod

Hádzanári Tatrana Prešov zaznamenali v Lige majstrov prvú remízu.

Ilustračné.Ilustračné. (Zdroj: archív)

ELVERUM. Hádzanári Tatrana Prešov si v skupinovej fáze Ligy majstrov mužov 2016/2017 pripísali na konto prvý nerozhodný výsledok.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka remizovali v nedeľňajšom stretnutí predposledného 9. kola C-skupiny na palubovke nórskeho tímu Elverum Handball 24:24 (9:10) a v tabuľke sa posunuli na predposledné 5. miesto.

Úradujúci slovenský šampión už pred zápasom nemal šancu zasiahnuť do boja o dve postupové priečky.

O nádej definitívne prišiel v sobotu po výhre španielskeho družstva Naturhouse La Rioja nad macedónskym HC Metalurg Skopje 31:25 (16:14).

Účasť v play-off si z "céčka" zabezpečili La Rioja z 2. a francúzsky Montpellier HB z 1. pozície.

Šarišania majú pred sebou ešte jedno vystúpenie v aktuálnej edícii LM, keď o vyše dva mesiace - v sobotu 11. februára 2017 privítajú vo svojej Tatran handball aréne od 16.00 h Naturhouse La Rioja.

Iba tesné manko

Lepšie vstúpili do duelu domáci, ktorí v 5. min vyhrávali 2:0. Potom sa ako prvý z Prešovčanov presadil v 6. min Rábek, ale Elverum v 9. min viedol 4:1 a o chvíľu neskôr 5:2.

Prešov sa chytil v poslednej desaťminútovke úvodného dejstva. Na jej začiatku Sadovyj skorigoval na 5:7 a hoci vzápätí Tatran dvakrát za sebou inkasoval, v závere I. polčasu sa však z 5:9 dotiahol šnúrou troch gólov a na prestávku išiel len s tesným mankom (9:10).

Lindboe otvoril gólový účet druhého polčasu, ale strelecky disponovaný Rábek a vzápätí Peskov sa v 34. min postarali o vyrovnanie (11:11). Dlho sa však z neho netešili, keďže Elverum odskočil na 14:11.

Ani to však nebol rozhodujúci "trhák" v podaní domácich, lebo hráči Tatrana postupne ukrajovali z ich vedenia a po presnom zásahu Hrstku sa štvrťhodinu pred koncom prakticky začínalo odznovu (17:17).

Ten istý hráč poslal v 49. min prvýkrát slovenského šampióna do vedenia v zápase (19:18). Rábek zvýšil na 20:18, ale vyrovnaný boj sa odohrával na palubovke aj v ďalšom priebehu.

Nórsky tím vyrovnal v 52. min na 20:20 a aj potom musel doťahovať tesné vedenie hostí. Kouč Elverumu v záverečnej minúte poslal na palubovku namiesto brankára siedmeho hráča, ale Prešovčania sa ubránili a kanonier Rábek priblížil Tatran k víťazstvu.

Severania však posledný útok zakončili vďaka Ekrenovi úspešne, a tak si tímy body podelili.