Lazorík sa stal gymnastickým majstrom Slovenska

Zľava v hornom rade: tréner Martin Povýšil, Jakub Lazorík, dolný rad: tréner Tibor Klaček, Matúš Petkov, Pavol Kundrík. (Autor: archív)
Ján Jacoš|9. dec 2016 o 00:00

Dominoval vo viacboji.

PREŠOV. V Šamoríne boli majstrovstvá Slovenska v športovej gymnastike mužov a mládeže.

Na šampionáte si úspešne počínali aj pretekári TJ Sokol ŠŠG Poly-Trade Prešov pod vedením trénerov Martina Povýšila a Tibora Klačeka.

Majstrom Slovenska sa vo viacboji mužov stal Jakub Lazorík.

Prvé miesta získal aj v disciplínach prostné, kruhy, preskok, hrazda, druhý bol v disciplíne kôň na šírku a bradlách.

V kategórii starších žiakov titul majstra Slovenska dosiahol Matúš Petkov, Pavol Kundrík obsadil piatu priečku.

V sobotu 10. decembra usporiada TJ Sokol ŠŠG Poly-Trade Prešov 24. ročník Vianočného pohára v športovej gymnastike. Podujatie sa uskutoční v gymnastickej telocvični na Jarkovej ul. č. 47 od 10. do 13. hodiny.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, v predaji od utorka 6. 12. do pondelka 12. 12.