Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Tatran oplatil Izvidaču prehru

Prešovskí hádzanári odohrali za štyri dni tri zápasy v troch súťažiach.

Radovan Pekár. Tvrdí, že Tatran body s Izvidačom vydrel.(Zdroj: TANPO)

PREŠOV. Len čo sa vrátili zo zápasu Ligy majstrov z nórskeho Elverumu, na druhý deň sa postavili ďalšiemu súperovi. Tentoraz v nadnárodnej SEHA lige.

Tatran Prešov hostil v neúplnej tabuľke súťaže posledný Izvidač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny. V stredu prešovskí hádzanári už cestovali na prvý zápas semifinále Slovenského pohára do Topoľčian.

Slovenský hádzanársky majster pokračuje v náročnom programe. V Lige majstrov pre tento rok už skončil, posledný zápas skupinovej fázy odohrá až vo februári budúceho roka.

Zápasy s atraktívnymi súpermi v nadnárodnej lige (Brest, Veszprém, Metalurg Skopje), či zaujímavými v slovenskej extralige a Slovenskom pohári, ho však čakajú v priebehu najbližších dní.

Izvidač potrápil, Tatran pečatil

Tatran Prešov hoci o postupovú šancu zo skupiny C Ligy majstrov už prišiel, so cťou hral a v Nórsku uhral cenný bod na pôde Elverumu Handball.

Tri ďalšie získal v Tatran handball arene. V stretnutí SEHA ligy oplatil majstrovi Bosny a Hercegoviny RK Izvidač Central Osiguranje Ljubuški päťgólovú prehru z jeho domáceho prostredia.

Aj keď „iba“ o dva góly, Prešovčania neľahký zápas v dramatickom závere vyhrali 27:25.

Už skoro tradične gólový účet Tatrana otvoril Rábek v prvej minúte. Hostia však postupne trojgólový náskok domácich zmazali a v devätnástej minúte sa prvý raz ujali vedenia. O pár minút zvýšili na rozdiel štyroch gólov.

Aj po tesne vyhranom polčase Izvidač mal gólovo navrch. Keď hosťujúci Rodin upravil na 14:19, s domácimi to veru nevyzeralo ružovo.

Tatran ale nepadol do kolien. V tvrdom súboji získaval postupne navrch. Jankovič v 49. minúte vyrovnal na 20:22. Hostia kontrovali v 52. min. Mandičovým vyrovnávajúcim gólom.

Záver ale patril domácemu tímu, v ktorom sa výbornými zákrokmi predviedol brankár Bražnyk.

Svojimi povestnými „delovkami“ sa presadil Sadovyi, ale aj Peskov Hrstka či Krok. Po góle L. Urbana dve minúty pred koncom si slovenský majster náskok postrážil.

Kapitánov apel na divákov

„Tento zápas sme doslova vydreli,“ konštatoval po poslednom hvizde macedónskych arbitrov kapitán a jeden z dôležitých pilierov v obrane Tatran Prešov, Radovan Pekár.

„Pre oko diváka to asi nebol pohľadný duel, dôležité body však ostali doma. V tejto súvislosti ma dosť mrzí, že niektorí ľudia v hľadisku nás zrejme celkom dobre nechápu, respektíve nechcú pochopiť. Rozhodne ani ja nevyplakávam, faktom ale je, že to zápasovo máme ako málokto z našich súperov poriadne nabité. Nie každý zápas, nie každý hráč môže hrať ako z partesu, no nemyslím, žeby na nás niektorí na nejaké chyby, azda vyplývajúce aj z veľkého herného zaťaženia, mali reagovať pokrikmi či piskotom. Toto mužstvo si to aj podľa mňa nezaslúži, robí všetko ako najlepšie vie. Vážim si každého fanúšika, ktorý chodí na naše zápasy. Zvlášť ale takých, ktorí sú pri nás, aj keď sa nám nedarí. Hlavne takým patrí poďakovanie v mene celého nášho tímu. Čo sa týka samotného zápasu s Izvidačom, v prvom zápase v Ljubuškách som nebol. Tatran tam prišiel už v prvom polčase o Peskova a Sadového (ČK) i zraneného Rábeka. Toto mužstvo hrá maximálne snaživo, v obrane agresivitou veru nešetrí, čo napokon predviedlo aj v Prešove. Náskok mali naši hostia aj v tom, že kým my sme ešte boli na ceste z Nórska, oni už trénovali v Tatran handball arene. Možno nepodstatný fakt. Lenže aj taký môže zohrať na ihrisku dôležitú úlohu. SEHA liga každoročne naberá na kvalite. Slabých súperov v nej jednoducho niet. Sedem klubov hrá Ligu majstrov. Body v takejto kvalitnej súťaži sa teda nezískavajú vôbec jednoducho. Preto si každý úspech treba vážiť.“

Vo štvrtok vycestujú do Bieloruska

V stredu hral Tatran Prešov prvé semifinále Slovenského pohára v Topoľčanoch (vyhral 25:22), vo štvrtok vycestuje na zápas nadnárodnej ligy s Meškovom Brest do Bieloruska, ktorý je na programe v sobotu popoludní.

„Vieme dobre, akú silu v mnohých smeroch predstavuje Meškov Brest. S bieloruským šampiónom sa reálne dá pomýšľať na úspech predovšetkým vtedy, ak nám bude vychádzať na ihrisku skoro všetko a súper vychytí slabší deň,“ mienil R. Pekár.

„Samozrejme, aj s takým silným súperom sa dá hrať. V každom prípade sa aj tentoraz pokúsime prekvapiť a nevracať sa z Brestu bodovo naprázdno.“

Téma: Hádzaná