Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Prešov potrestal vylúčenie Vaica štyrmi gólmi a deklasoval Spišiakov

Počas jedinej päťminútovej presilovky vsietili tučniaci štyri góly.

Jeden z deviatich gólov v sieti Sp. Novej Vsi.(Zdroj: frk)

PREŠOV. V ôsmej minúte druhej tretiny došlo k zlomovému momentu derby prvej hokejovej ligy medzi KH Prešov Penguins a HK Spišská Nová Ves.

Kapitán hostí Ľubomír Vaic dostal trest na 5 minút plus do konca zápasu za faul na prešovského obrancu Ladislava Hopkoviča, ktorý utrpel otras mozgu.

V nasledujúcej presilovke strelili domáci štyri góly, dovtedy remízové skóre sa zmenilo na 5:1 a razom bolo po zápase.

Pri chuti hrajúci „tučniaci“ následne vstietili bezradným Spišiakom ďalšie góly a na konci zápasu svietilo na tabuli skóre 9:1.

Škrak: Toto faul nebol

Spišiakom prehral zápas svojím vylúčením kapitán Vaic. Podľa trénera hostí Jozefa Škraka bol trest pre jeho kapitána neprimeraný.

„Videl som to zo striedačky. Neviem, či to vôbec bol faul a ak áno, tak na dve minúty, určite nie na 5 plus do konca zápasu,“ povedal o zákroku, posúdenom ako miereným na hlavu a krk. Podľa Škraka sa Hopkovič naťahoval za pukom, Vaic pribrzdil a obranca doňho vrazil.

„Nevidel som tam ani lakeť, ani rameno, nebol to žiadny úmysel,“ bránil svojho kapitána. Dodal, že si celý stret dvoch hráčov ešte pozrie na videu, ale podľa neho to zákerný zákrok nebol.

Hodnotenie samotného zápasu zo strany Jozefa Škraka bolo stručné: „Zápas sme nezačali zle, mali sme niekoľko gólových príležitostí. Do polovice zápasu to bol vyrovnaný duel. Pri vylúčení nášho hráča domáci dokonale využili presilovku, boli na koni a my frustrovaní.“

Tomko takú presilovku ešte nezažil

Tréner Anton Tomko súhlasil, že Spišiaci, hrajúci na tri päťky, začali vo vyššom tempe, postupne sa však hra vyrovnala a Prešov si vypracoval šance.

„Zlom nastal pri našej presilovej hre, kedy sa nám excelentným spôsobom podarilo dať štyri góly a viem si predstaviť, že to zamáva s každým mužstvom. Od toho okamihu sme sa upokojili, boli sme suverénne lepší a zaslúžene sme zvíťazili.

Ako priznal, takúto presilovku ešte nezažil.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Tučniakov čakajú doma dva top šlágre

Čo čaká hokejistov

Tučniaci sa bodovo ešte viac priblížili k Michalovciam, ktoré prehrali v Detve a tá ich nahradila na čele tabuľky prvej hokejovej ligy.

Práve Zemplínčanov hostí Prešov v nedeľu a zabojuje o post lídra. Ešte predtým, v piatok, sa tučniaci predstavia v Trnave.

„Tam nás nečaká nič ľahké. Trnava má kvalitných hráčov,“ prízvukoval prešovský kouč.

Následne prídu na rad Michalovce, pričom v tomto zápase môže podľa neho rozhodovať všetko.

„Systém, nasadenie, nástup do zápasu, zbytočné fauly. Musíme byť pozorní, disciplinovaní, dodržiavať taktiku, presilové hry hrať jednoducho, priamočiaro,“ povedal A. Tomko.

Príjemnejšie povinnosti budú mať hráči „penguins“ vo štvrtok, kedy si na klzisku pred Divadlom Jonáša Záborského v centre mesta zahrajú exhibíciu s fanúšikmi. „Treba popularizovať hokej v Prešove a takéto podujatia k tomu prispievajú,“ dodal Anton Tomko, ktorý na malé klzisko koučovať svojich zverencov nepríde.

Kým prešovský lodivod sa bude v najbližšom čase snažiť natiahnuť šnúru šiestich víťazstiev v rade o ďalšie duely, jeho spišský náprotivok má iné starosti.

„Taká prehra musí zamávať s mužstvom, problém je v tom, že máme malý počet hráčov,“ konštatoval spišskonovoveský tréner Škrak.

Téma: Hokej