Piatok, 26. máj, 2017 |Meniny má Dušan

Tatran podľahol Metalurgu Skopje

Rozlúčka so SEHA ligou sa Prešovu nevydarila.

Tatran na Macedóncov nevyzrel. Cez pozornú obranu súpera sa presadzoval veľmi ťažko.(Zdroj: sita)

PREŠOV. Dva zápasy SEHA Gazprom ligy tento týždeň Tatran Prešov prehral. Kým v stretnutí s maďarským Veszprémom slovenský hádzanársky šampión veľké oči mať nemohol, v dôležitom zápase s Metalurgom Skopje sa v prípade výhry mohol vyšvihnúť na šiestu priečku.

Avšak na pozíciu, ktorá bola predsezónnym cieľom, sa Tatran neposunul.

Macedónsky vicemajster bol v sobotu v Tatran handball arene lepším tímom a napokon zaslúžene vyhral.

Dobrý začiatok, zlý koniec

Po prehre klesol Prešov na predposledné deviate miesto aktuálnej tabuľky so ziskom desiatich bodov, rovnako ako pred ním ôsmy Metalurg. Siedme Gorenje Velenje a šieste Našice, ktoré mali pred našou uzávierkou ešte zápas s Laško Celje k dobru, ich majú dvanásť.

Prvý v neúplnej tabuľke SEHA Gazprom lige je stále Vardar Skopje pred Veszprémom, Záhrebom, Brestom a Celje. Posledný s tromi bodmi ostáva Izvidač Ljubuški.

Tatran začal zápas s Metalurgom celkom sľubne. Prvé dva góly strelili české krídla Hrstka a Číp. Neskôr sa súperi ťahali gól na gól. V 25. minúte po góle Rábeka bol stav nerozhodný 10:10. Dva góly kanoniera hostí Obradoviča a jeden Drogriského posunuli Skopje do trojgólového vedenia.

Potom ale kontrovali Rábek s Peskovom. Nuž a keď po prestávke Číp znova zrovnal skóre, Tatranu svitla znovu nádej.

S pribúdajúcimi minútami sa ale strácala čoraz viac. Prešov kopil čoraz viac chýb, nepremenil šance, viackrát netrafil prázdnu bránku súpera ani vtedy, keď mimo nej bol inak výborný Arsič.

Osem minút pred koncom však po góle L. Urbana (24:25) znovu svitla iskierka nádeje na prípadný obrat. Tú ale zhasla následná šesťgólová šnúra Metalurgu v priebehu piatich hluchých prešovských minút a bolo vlastne po zápase.

Väzy im zlomili súperove kontry

Nad štartom Tomáša Čípa, ktorý pauzoval predtým dlhší čas pre zranenie kolena, visel aj pred zápasom s Metalurgom otáznik. Napokon hral a zo svojich šiestich streleckých pokusov štyri úspešne zakončil.

„Chcel som to skúsiť už aj proti Veszprému alebo Topoľčanom, no nešlo to. Pripravoval som sa ale individuálne, robil všetko pre to, aby som proti Metalurgu mohol nastúpiť a mužstvu v neľahkom zápase pomôcť. Hoci som sa usiloval dať do prípravy i zápasu všetko, nevyšlo to a tri cenné body sme stratili. Z konečného výsledku som aj ja veľmi sklamaný. Vraveli sme si, že to potiahneme cez krídla, aby spojky nestrieľali z trinástich či pätnástich metrov zo stoja. Žiaľ, nedisciplinovanosť spravila svoje. Po neúspešných strelách hostia kontrovali brejkmi a gólmi. Brankár Metalurgu Arsič mal naše spojky zrejme dobre prečítané. Oli Rábek naňho síce vyzrel, ale iba to nestačilo. To boli podľa mňa naše veľké mínusy. Faktom síce je, že v niečom nás bieloruskí rozhodcovia znervóznili, ale na to sa nesmieme, hlavne my hráči, vyhovárať. Mali sme lepšie zakončovať, premieňať šance. V takom prípade by sme sa o nich asi nebavili. Väzy nám zlomili hlavne nepripravené strely z pozície spojok a následné súperove kontry.“

V nadnárodnej lige Tatran Prešov pre tento rok skončil.

V slovenskej extralige ho ešte čakajú dva zápasy. V utorok od 18. hodiny hrá doma s Hlohovcom a vo štvrtok 22. 12. nastúpi v Topoľčanoch.