Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Prešovské Bemaco pokračovalo v úspešnom ťažení v Trenčíne

V aktuálnej tabuľke WHIL figuruje ako tretí najlepší slovenský tím v súťaži.

Ilustračné.(Zdroj: archív)

PREŠOV. Zverenky trénera Dušana Daniša a asistenta Jána Lajčáka z ostatných šiestich interligových stretnutí prehrali jediný raz.

V desiatom kole o päť gólov v Šali. Doma zdolali favorizovanú Slaviu Praha, poslednú Bratislavu i ambiciózne Veselí nad Moravou, vonku uspeli na palubovke Zlína a v Trenčíne.

V aktuálnej tabuľke WHIL figuruje Bemaco Prešov ako tretí najlepší slovenský hádzanársky tím v súťaži (po Michalovciach a Šali) s dvanástimi bodmi na siedmom mieste, iba horším skóre za Olomoucom.

„Tieto výsledky sú dôsledkom predovšetkým sformovania sa základnej šestky. V podstate však máme desať hráčok, ktoré dokážu v základe jedna druhú celkom vyrovnane nahradiť,“ zhrnul vydarené napredovanie Prešova v interlige tréner D. Daniš.

Opomenúť nemožno dobrú voľbu pri posilnení kádra. Brankárka Gubiková, spojky Bačíková s Demajovou či krídelníčka Lebedievová sa zaradili k oporám družstva.

„Pre celkovú skladbu kádra sú to naozaj významné hráčky. Odvádzajú v prospech družstva výbornú robotu. Popri nich sa na našej lavičke a postupne i na ihrisku objavujú ďalšie talenty vyrastajúce v prešovskej mládežníckej liahni.“

Zápas rozdielnych polčasov

Prešovské hádzanárky neostali bez zápasovej praxe ani počas súťažnej pauzy na prelome rokov. Naberali ju v prípravných medzinárodných dueloch s hádzanárkami ukrajinského Užhorodu.

Príprava na pokračovanie WHIL sa vydarila. Prešov v zápase rozdielnych polčasov vyhral o osem gólov v Trenčíne.

Po úvodnej štvrťhodine Bemaco prehrávalo 2:7, no prekvapenie v ďalšom priebehu nepripustilo. Polčas vyhralo o gól, v druhom domáce už prevalcovalo.

„Pravdou je, že dievčatá začali dosť laxne, nepremieňali šance, výsledkom čoho bodli iba dva naše strelené góly v prvej štvrťhodine. A to jeden ešte z pokutového hodu. Následne sme zobrali oddychový čas, dôraznejšie si potrebné povedali a razom sa karta obrátila. Konečne nám to začalo gólovo sypať, zlepšila sa aj hra obrany a skóre narastalo v náš prospech. Hlavne v druhom polčase sme hrali už v pohode, s rýchlym prechodom do útoku, ktoré 'uťahané' domáce nestačili eliminovať. Na ihrisko sa v závere dostali aj hráčky z lavičky. V Trenčíne sme sa dobre nabudili na najbližší domáci zápas (14. 1. od 14.h) s Partizánskym. Máme mu čo z predošlého ročníka oplácať, keďže doma i vonku sme s ním prehrali.“

Téma: Hádzaná