Matej Baloga.
Matej Baloga. (Autor: ftkb)
Michal Frank|12. jan 2017 o 00:00

Matej Baloga si potvrdil reprezentačnú miestenku.

PREŠOV. Úvodné kolo novej sezóny v juniorskej kategórii prinieslo radosť pre Prešov. Vďaka reprezentantovi Matejovi Balogovi.

Tohoročnú biatlonovú sezónu otvorili na sklonku uplynulého roka v Osrblí prvým kolom Viessmann – pohára, ktorého sa zúčastnili dospelí i mladšie ročníky.

Predstihol favorita

FoxTeam klub biatlonu Prešov reprezentoval v juniorskej kategórii Matej Baloga a umiestnil sa na 1. mieste pred favorizovaným Šimonom Bartkom z VŠC Dukla Banská Bystrica. Tretí skončil Róbert Valenta (KB Vyhne).

Pretekár s bodmi z IBU Cupu Bartko minul trikrát a o 21 sekúnd ho porazil presnejší Matej Baloga so skóre 0+1.

Matej Baloga na biatlonových pretekoch v Osrblí.: fotogaléria

10.1.2017

„Pre Balogu je mimoriadne pozitívne, že bol na trati rýchlejší ako Kosztolányi s Lonským, teda mohol by rozvíriť vody mužskej reprezentácie,“ prognózujú Prešovčanovi odborníci na oficiálnej stránke slovenského biatlonu.

Nie sú sami, onedlho si prevezme cenu ako objav roka medzi športovcami mesta Prešov.

Isté miesto v repre

Na súťaži si aj potvrdil miestenku v slovenskej reprezentácii na európsky šampionát juniorov.

V Osrblí sa pretekalo ešte na umelom snehu, na ktorý nasnežilo päť centimetrov prírodného snehu. Bežecké trate a strelnica boli výborne upravené.

Počas streľby fúkal silný premenlivý vietor, ktorý sa počas pretekov zmiernil.

Prešovčan Baloga uspel aj v nasledujúcej stíhačke. V juniorskej kategórii (20-21 r.) opäť zvíťazil pred Samuelom Závalcom a Róbertom Valentom (obaja z KB Vyhne). Bartko do stíhacích pretekov nenastúpil.

Tento článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č. 1/2017, v predaji od stredy 11. 1. do utorka 17. 1.