Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Ján Leško|16. jan 2017 o 00:00

Posledný zápas v prvej časti WHIL sa prešovským hádzanárkam nevydaril.

PREŠOV. Druhý tohtoročný a posledný zápas v prvej časti WHIL sa prešovským hádzanárkam nevydaril.

Po piatich výhrach v predošlých šiestich zápasoch v siedmom pred domácim publikom v úspešnej sérii nepokračovali. Partizánskemu podľahli rozdielom jediného gólu.

Nuž a práve tento súper znovu potvrdil, že v spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok (WHIL) to na Bemaco Prešov vie.

V predošlom ročníku nestratila Slávia Partizánske vo vzájomných súbojoch s Prešovčankami ani bod. Naostatok ich obrala znova o dva.

Hostky potiahli tri hráčky

Partizánske pricestovalo do Prešova s desiatimi hráčkami a vedúcim družstva i trénerom Erichom Kadnárom v jednej osobe.

V jeho tíme ale hlavnú rolu hrali dve hráčky. V bráne vynikajúca Súľovská, v poli režisérka i najlepšia strelkyňa duelu zároveň, jedenásťgólová Michnová, ktorej dobre sekundovala autorka siedmich gólov Slavie Geričová.

„Partizánske je síce v tabuľke pod nami, ale má podľa mňa jeden z najskúsenejších kádrov v súťaži. Takže k nám nepríde nejaký ľahký súper, ale tím so skúsenými reprezentantkami,“ tvrdil pred stretnutím prezident prešovského klubu Peter Šutran.

A veru, nemýlil sa. Hlavne skúsenostiam, rozvážnejšej a účelnejšej hre Partizánskeho nevedeli Prešovčanky čeliť. Na začiatku trinástej minúty viedli hostky už 8:3.

Po ôsmich ďalších minútach a troch góloch Šutranovej a po jednom Demajovej a Gajdošovej bolo vyrovnané 8:8. Domáce potom viedli trikrát o gól, no polčas napokon vyhrala Slávia.

Po prestávke hostky znovu gólovo odskočili. V 42. minúte vyhrávali 19:14. Prešovčanky finišovali a minútu a pol pred koncom znížili na rozdiel gólu.

Zrejme aj z prílišnej snahy ale vyplynuli chybné akcie, a tak sa po záverečnom hvizde radovali hosťujúce hráčky.

Nikto nevynikol

„Znovu sme nezvládli začiatok zápasu. Rovnako tak bolo aj v predošlom zápase v Trenčíne. Tam sme však päťgólový náskok domácich zmazali a nakoniec po dobrom druhom polčase o sedem gólov vyhrali. Proti Partizánskemu sme začali zle hlavne v obrane. Michnovej sme dovolili robiť si, čo sama chcela. „Ľahké“ góly nám dávala Geričová. Súperky nám takto ušli na rozdiel piatich gólov. Ten sme síce zmazali, no Partizánske nie je Trenčín. Aj potom hralo trpezlivo, ťažilo najmä zo skúseností a výbornej hry Súľovskej a Michnovej. My sme nemali hráčku, ktorá by zvlášť vynikla. Nepodržali nás tentoraz brankárky, hlavne v prvom polčase, z krídiel sme dali len dva chudobné góly, a to na takéhoto súpera bolo málo. V niektorých fázach sme hrali rýchlo, no málo účelne. Pre mnohých tesná prehra je sklamaním. Naše družstvo je však stále vo vývoji, kým súperovo je takto spolu už dlho a má silný a hlavne skúsený základ. A z toho vyťažilo aj u nás,“ zhrnul tréner Bemaca Prešov Dušan Daniš.