Prešov s prehľadom zvíťazil nad Považskou Bystricou

Zľava: Alexey Peskov, Dominik Krok, Lukáš Urban, Viačeslav Sadovyi (Prešov) počas prvého finálového zápasu Slovenského pohára mužov medzi Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica. (Autor: SITA)
TASR|25. jan 2017 o 20:13

V prvom finálovom zápase Slovenského pohára v hádzanej výhra favorita.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v stredajšom domácom prvom finálovom zápase Slovenského pohára nad MŠK Považská Bystrica 40:30.

K víťazstvu sa nasmerovali už v prvom polčase, po ktorom viedli o sedem gólov - 20:13. Druhý finálový duel je na programe vo štvrtok 2. februára v Považskej Bystrici.

Prešovčania išli za víťazstvom od úvodných minút. V 4. minúte viedli už 3:0 a tento náskok v 18. minúte narástol už na šesť gólov - 13:7.

Hostia museli v druhom polčase dobiehať sedemgólové manko, no rozbehnutých Prešovčanov pribrzdili iba na krátky okamih v 37. minúte (23:20), no potom už opäť narastal náskok Tatrana.

V 48. minúte viedol obhajca titulu o 9 gólov (31:22) na konečný 10-bodový náskok Tatrana upravil v poslednej minúte Sadovij.

Zľava: Radim Chudoba (Považská Bystrica), Leon Vučko (Prešov) a Šimon Mac (Považská Bystrica). (Autor: SITA)

Hlasy po zápase:

Dominik Krok, spojka Tatrana, 6 gólov: "Súper bol rovnaký ako pred pár dňami, no bol to iný zápas. Malo to odlišné nasadenie, najmä z našej strany tam bola veľká bojovnosť. Dokázali sme to aj konečným výsledkom. Mávame hluché desaťminútovky, ktorej sme sa opäť nevyhli a súper počas toho úseku stiahol náskok na tri góly. Ukázala sa však sila nášho mužstva a napokon sme svoj náskok vytiahli na desať gólov."

Tomáš Vallo, spojka Považskej Bystrice, 6 gólov: "Prešov je naozaj kvalitné mužstvo, najlepšie na Slovensku. My máme momentálne oklieštenú zostavu a proti takému mužstvu je to mimoriadne náročné. Odchádzali nám fyzické sily, k tomu sme mali aj veľa nepremenených šancí a Prešov to využil."

Zľava: Martin Biel (Považská Bystrica) a Tomáš Číp (Prešov) počas prvého finálového zápasu Slovenského pohára mužov Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica. (Autor: SITA)

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 40:30 (20:13)

Zostava Prešova: Čuprina, Bražnik - Rábek 5, Humeňanský, Hrstka5, Krok 6, Sadovij 5, L. Urban 3, Číp 4, Peskov 4, Vučko 5, Rešovský,Jankovič 1, Páleš 2, Carapkin, Popík

Zostava Považskej Bystrice: Biel, Dobroň, Motlík - Pupík 5,Cifra, Š. Macháč 8, Chudoba 6, Jurák 1, Tumidalský 1, Strelec 1,Vallo 6, M. Macháč, Hároník 1, Kardoš, M. Kozák 1

Rozhodovali: Brunovský, Čanda, 7m hody: 1/1 2/0, vylúčení:1 1,