Utorok, 25. apríl, 2017 |Meniny má Marek

Prešov sa lúčil s Ligou majstrov cennou výhrou

Hádzanári Tatrana porazili španielsku La Rioju 30:27.

Hádzanári Tatrana porazili španielskeho súpera.(Zdroj: SITA)

PREŠOV. Prešovskí hádzanári ukončili pôsobenie v tohosezónnej edícii prestížnej Ligy majstrov v C-skupine výhrou o tri góly nad španielskym celkom Naturhouse La Rioja o tri góly.

Hoci Tatran zo skupiny nepostúpil, pred nedeľňajšími záverečnými zápasmi skupiny má šancu skončiť v nej tretí, čo by bolo výhodné z hľadiska nasadzovania pre ďalší ročník európskych pohárov.

Prešovčania zdolali tohto súpera, ktorý už mal istotu postupu do play-off, vo štvrtom vzájomnom dueli premiérovo.

Zaujímavosťou je, že Šarišania vyhrali polčas rovnakým výsledkom ako na pôde Naturhousu, tentoraz však zvládli druhé dejstvo lepšie a La Rioje sa revanšovali za októbrovú prehru z Logroňa 27:33.

Hráči Tatrana poskočili po štvrtom triumfe v tabuľke na 3. priečku so ziskom 9 bodov, či si ju udržia, rozhodnú výsledky nedeľňajších stretnutí HC Metalurg Skopje (Maced.) - Čechovskí Medvedi (Rus.) a Montpellier HB (Fr.) - Elverum Handball (Nór.).

Pred polčasom otočili vývoj

V úvode sa tímy striedali vo vedení, Tatran prvýkrát naklonil skóre na svoju stranu v 5. min (3:2) a o chvíľu neskôr opäť Rábek svojím tretím presným zásahom dal na 4:3.

Hostia však štvorgólovou šnúrou otočili na 8:5 v 13. min, keď nekompromisne trestali technické chyby domácich.

Prešovský tréner Trtík si vzápätí zobral oddychový čas. Jeho zverencom sa podarilo vyrovnať v 18. min počas presilovej hry, keď strelou cez celé ihrisko skóroval brankár Čupryna (9:9).

Potom však spravili hráči v zelených dresoch ďalšie chyby a v 23. min bolo 10:12.

Vývoj ako na hojdačke pokračoval ďalej. O tri minúty neskôr Vučko zvýšil na 14:12 pre Tatran. La Rioja sa dotiahla, ale v záverečných sekundách dvakrát inkasovala, a tak na prestávku išli v lepšej pozícii domáci.

Viedli už o šesť gólov

Tí po zmene strán zvýšili na 19:16. Naturhouse v 40. min skorigoval na 20:22, ale ďalšia päťminútovka patrila Prešovu, ktorý odskočil na 26:21.

Štvrťhodinu pred koncom sa to ukázalo ako rozhodujúci náskok. La Rioja na začiatku 51. min znížila na 24:27, ale Jankovič a dvakrát Krok sa postarali o najvyšší náskok Tatrana - 30:24 v 54. min.

Španielsky tím síce následne stiahol rozdiel na 27:30, ale následnou technickou chybou sa pripravil o možnosť ešte viac zdramatizovať záver.

Hlasy po zápase

Rastislav Trtík (tréner Tatrana Prešov): "Vedeli sme, že nám súper nedá nič zadarmo. To potvrdil aj priebeh zápasu. Oba tímy predviedli dobré výkony a bol to zaujímavý zápas pre divákov. La Rioje chýbali nejakí hráči, ale aj tak hrali hostia naplno, hoci už mali istý postup. O to viac si cením dnešný výkon. Rýchlym D. Krokom sme eliminovali tvorcu hry Naturhousu Victora Viga. Nám sa darili rýchle protiútoky."

Oliver Rábek (spojka Tatrana a najlepší strelec duelu): "Počet gólov na mojom konte nesledujem, ale samozrejme, že ma teší, keď som najlepším strelcom. Aj keby som však dal len jeden gól a na ďalšie prihral spoluhráčom, tak mám rovnakú radosť, že sme vyhrali."

Dominik Krok (spojka Tatrana): "Dnes sme s povedali, že po sľubnom prvom polčase už nemôžeme stratiť tento duel tak ako na palubovke súpera a jednoducho musíme vyhrať. Mali sme k dobru síce dva góly, ale po prestávke sme vyšli na palubovku, ako keby sa začínalo od nuly. Máme za sebou lepšiu sezónu v Lige majstrov ako pred rokom, ale pokojne sme mohli nazbierať aj viac bodov."

Eurovia na opravách v Košiciach robiť v nedeľu nebude

S rozhodnutím firmy súhlasí aj vedenie mesta.

Debatu o harmonograme EEI mestskí poslanci nedopustili

Šance, že sa to do programu podarí pretlačiť, odhadol aktivista na 0,1 percenta.