Prešovskí volejbalisti postúpili do finále Slovenského pohára

(Autor: TASR/Milan Kapusta)
Martin Belej|11. feb 2017 o 20:44

V semifinále porazili Prievidzu, vo finále ich čaká Nitra.

STARÁ ĽUBOVŇA. Volejbalisti VK Mirad PU Prešov budú v nedeľu obhajovať Slovenský pohár, keď v sobotňajšom dramatickom semifinále porazili VK Prievidza 3:2.

V prvom dejstve síce v úvode viedla Prievidza, ale Prešovčania potom vytiahli svoju osvedčenú zbraň – účinné podanie. Ním rozvrátili prihrávku hostí a čoskoro si vybudovali až šesťbodový náskok (14:8). Obraz hry sa už do konca nezmenil a Prešovčania si pripísali s prehľadom prvý set.

Druhá časť hry po počiatočnom vyrovnanom priebehu vyzerala lepšie pre Prešov, ktorý viedol 13:9. Prievidžania však podstatne lepšie než v úvodnom sete zvládali hru na sieti a zapojili aj výbornú obranu v poli. Otočili na 13:14 a zvládli aj niekoľko dlhších výmien, ktoré dvíhali divákov zo sedadiel. Súperi sa potom až do koncovky ťahali bod po bode (20:19), potom však prišli dve útočné chyby Prešova (20:22) a súper už set nepustil z rúk.

Rozhodol až tajbrejk

Emotívna a vyrovnaná bitka pokračovala aj v treťom sete. Od stavu 12:13 prišla séria výborných Drobňákových podaní a Prešov odskočil na 16:13. Obhajca pohára sa dostal na koňa, nekompromisne trestal chyby hostí, výborne bránil na sieti a presnou hrou doviedol set do úspešného konca.

Prievidza sa nepoložila, v úvode štvrtého setu vytiahla opäť výborné zásahy v poli, po ktorých následne bodovala (3:8). Prešovčania v týchto fázach úplne vypadli z rytmu, Prievidza dominovala vo všetkých činnostiach a výsledkom bolo skóre 5:15. Prešovčania prestriedali základnú zostavu a set sa prakticky už len dohral.

Rozhodoval tak tajbrejk. Lepšie ho začala Prievidza (2:4), potom prišli úspešné útoky Červeňa, Luxovo eso a bolo 6:4. Súper však vyrovnal a bodová ťahačka pokračovala, potom získal po dvoch chybách Sequeiru v útoku Prešov trojbodový náskok (10:7). Hoci to bol do konca ešte tuhý boj, východniari si náskok ustrážili a výhru pečatil pri druhom mečbale smečom Lux.

V nedeľňajšom finále (17.30 h) tak Prešov nastúpi proti ligovému suverénovi z Nitry, ktorý vyhral prvé semifinále nad Komárnom 3:0.

Hlasy po zápase

Jaroslav Vlk, tréner Prešova (zdroj svf.sk): "Mali sme rešpekt pred Prievidzou, ale verili sme vo víťazstvo. Výborne sme začali a prvý set vyznel jasne v náš prospech. V druhom sme viedli 13:9, ale po nezložených loptách sme zbytočne znervózneli a nevedeli sme sa dostať do tempa. V treťom sete sme chytili rytmus a boli sme na koni, ale potom sme opäť nepochopiteľne prestali hrať a v závere som už šetril hráčov zo základu na tajbrejk. Piate sety sú o šťastí a my sme ho mali viac. Sme radi, že sme postúpili do finále, kde sa stretneme opäť s Nitrou. Nedávno sme ich zdolal v extralige a tento výsledok môže zarezonovať. Nitra má o niečo viac času na regeneráciu, ale my sa pokúsime sa to dať tak dokopy, ale sme boli zajtra čo najlepšie pripravení na finále."

Martin Sopko, smečiar Prešova (zdroj svf.sk): "Bolo to bojovné stretnutie s množstvom chýb, veľká nervozita v jednotlivých setoch najskôr na strane Prievidze, potom na našej a bolo to ako na hojdačke. Som rád, že v tajbrejku nám opäť začal fungovať útok a to rozhodlo. Vo štvrtom sete sme neexistovali, boli sme nervózni jeden z druhého a preniesli sme si to aj do začiatku tajbrejku. Potrebovali sme jednu-dve lopty, aby sme sa chytili, čo sa podarilo a začali sme šliapať. Vo finále nás čaká Nitra. Každý vie v čom je ich sila, akú dominanciu momentálne prezentujú v slovenskej lige. Je to kompaktné a zohraté družstvo s dobrým trénerom a hoci sme ich nedávno zdolali, oni budú favoritom vo finále. Navzdory tomu chceme vyhrať, pretože druhé miesto v Slovenskom pohár je tá najhoršia prehra. Dáme do toho všetko, vyrukujeme s našimi zbraňami a uvidíme, čo sa podarí."

VK Mirad PU Prešov – VK Prievidza 3:2 (16, -21, 17, -17, 12)

Hralo sa 114 minút, 400 divákov, rozhodovali Porvazník a Mokrý.

Prešov: Halaj 3, Sopko 16, Červeň 9, Lux 21, Drobňák 11, Macko 9, libero T. Lampart (Rajduga 2, Jurko, Hudák 2, Mikovčík 1). Tréner J. Vlk.

Domov»Sportnet na východe»Prešovskí volejbalisti postúpili do finále Slovenského pohára