Prešovčania v Poprade na Slovan nestačili

(Autor: TASR/Oliver Ondráš)
TASR|19. feb 2017 o 17:27

Prešov v závere nemal sily na strelenie kontaktného gólu.

POPRAD, PREŠOV. V nedeľňajšom zápase 20. kola Fortuna ligy 2016/2017 zvíťazili futbalisti Slovana Bratislava nad domácim Tatranom Prešov 2:0 a posunuli sa na druhé miesto v tabuľke pred Podbrezovú.

Oba góly stretnutia, ktoré sa hralo v NTC Poprad, strelil guinejský legionár Seydouba Soumah.

Zverenci trénera Ivana Vukomanoviča využili zaváhanie MŠK Žilina, ktorý v sobotu prehral v Senici 0:2, a na lídra strácajú deväť bodov.

Jeho hrdinom bol Soumah. Pozrite si, ako Slovan zdolal Prešov: fotogaléria

20.2.2017

Priebeh stretnutia

Tatran vstúpil do stretnutia aktívne a už v 5. minúte mohol šokovať favorita, Dzurík však v malom vápne hlavičkou trestuhodne
minul odkrytú bránu hostí. Slovan prvýkrát pohrozil v 20. minúte, strelecký pokus de Sa reflexívne zneškodnil Talian a neujala sa ani následná dorážka "belasých".

V 33. minúte dobre prečítal hru Mucha, ktorý vybehol až na hranicu pokutového územia a zmocnil sa lopty skôr ako šprintujúci Leško.

Tabuľkový rozdiel medzi oboma mužstvami nebol cítiť, Slovan hral profesorsky a vinou nepresností si nedokázal vytvoriť súvislejší tlak.

V 49. minúte Oršula nacentroval na Soumaha, ale jeho hlavička neohrozila bránu Prešova. O šesť minút neskôr domáci po chybe Salátu získali loptu, Katona prihral do dobrej pozície Kubusovi, no ten mal vychýlenú mušku.

V 69. minúte nevyužili Prešovčania nádejnú brejkovú situáciu na otvorenie skóre, po zblokovanej strele Streňa vyťažili len roh. Po ňom mohlo zahrmieť, ale Kubus osamotený na zadnej žrdi zostal situáciou zaskočený a loptu dobre netrafil.

O dve minúty platilo nedáš-dostaneš. Soumah predviedol individuálne majstrovstvo, pohral sa s obrancami Tatrana a ukážkovo preloboval Taliana - 0:1.

Guinejčan bol pri chuti a v 80. minúte poistil triumf Slovana, keď loptu pohodlne zasunul do opustenej brány - 0:2.

Prešov v závere nemal sily na strelenie kontaktného gólu a zdramatizovanie zápasu, Slovan si tak odviezol spod Tatier cenné tri body.

Hlasy po zápase

Miroslav Jantek, tréner Tatrana Prešov: "Výsledok je pre nás možno trochu krutý. Nepremenili sme niektoré vyložené šance, za
všetky spomeniem Kubusovu, ktorý v čistej pozícii minul a to bolo kľúčové, lebo o minútu na to Soumah skóroval. Druhý gól už dostal Slovan do kľudu, potom si to už skúsene uhral."

Tomáš Kóňa, stredopoliar Slovana: "Som rád, že môj debut v Slovane vyšiel. Vyhrali sme a potešiteľné je, že po dobrom výkone. Prešov v prvom polčase kvalitne bránil, ale po prestávke mu odchádzali sily a Soumah dal dva krásne góly. V prvom polčase sme hrali nervóznejšie, ale bol to prvý súťažný zápas po dlhšom čase, takže sa netreba čudovať. Myslím si, že po zmene strán sme už hru ovládli. Stiahli sme manko na Žilinu na deväť bodov, čo je stále veľa. Titul nahlas nespomíname, ale budeme oň bojovať."

1. FC Tatran Prešov - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:0)

Góly: 71. a 80. Soumah.

Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Streňo,Micherda, Petko, 1585 divákov.

zostavy a striedania:

Prešov: Talian - Petko, Bartek, Dzurík, Haladej - Leško (82.Haščák), Micherda, Keresteš (87. Tubonemi), Kubus (72. Grešák)- Katona, Streňo

Slovan: Mucha - Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík - Kóňa, de Kamps- Oršula (84. De Marco), Soumah (89. Pinte), de Sa (65. Priskin)- Čavrič

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2016/2017 po nedeľňajších stretnutiach 20. kola:

11. 1. FC Tatran Prešov 18˙2 7 9˙10:31˙13

Pozn.: Myjava odstúpila zo súťaže, jej zápasy a výsledky zjesennej časti sa v tabuľke anulovali.˙