Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|25. feb 2017 o 16:29

Z Dunajskej Stredy si vezú domom prehru a päť gólov.

DUNAJSKÁ STREDA. Už v 9. minúte išli do vedenia domáci, po centri Sarra z pravej strany z prvej Pačinda prestrelil brankára 1:0.

O tri minúty neskôr mohol zvýšiť Michalík, ale jeho strelu obrana Prešova zblokovala.

V 19. minúte pohrozili hostia, Streňov pokus bezpečne kryl Slávik. Aktívnejší boli domáci, tlačili sa pred bránu Prešova, ale do zakončenia sa dostávali ťažko.

Ku koncu prvého polčasu sa hralo viac medzi dvomi šestnástkami, bez výraznejších šancí.

V 45. minúte Simonova strela skončila na brvne Talianovej brány.

Jeden gól domácim neuznali

V 56. minúte po rohovom kope Davisa hlavou zvýšil Sarr na 2:0.

Krásnu akciu predviedli hráči DAC v 60. minúte, postupne sa prepracovali k bráne Prešova, ale Ljubicic strelil nad.

V 65. minúte viedli domáci už trojgólovým rozdielom, keď prihrávku pred bránu dorazil Vida 3:0. V dve minúty neskôr sa opäť menil stav zápasu, štvrtý gól pridal Šafranko, ktorý sa presadil prvýkrát v drese DAC - 4:0.

Strelecký koncert DAC pokračoval ďalej. V 72. minúte pridal svoj druhý gól v zápase Pačinda 5:0. Bravúrny zákrok predviedol Slávik v 82. minúte, keď zneškodnil Rolincovu nebezpečnú strelu.

V 86. minúte mohli pridať domáci šiesty gól, Mészárosovu hlavičku zneškodnil Talian.

O minútu neskôr skončila lopta v prešovskej bráne, ale hlavný rozhodca gól neuznal.

FC DAC 1904 Dunajská Streda 1. FC Tatran Prešov 5:0 (1:0)

Góly: 9., 50. Pačinda, 56. Sarr, 65. Vida, 67. Šafranko.

Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Davis Streňo,