Hokej žien: Prešov je vo finále extraligy

Šarišanka zdolala Spišskú Novú Ves, teší sa na Poprad.

PREŠOV. Papierové prognózy naplnilo prešovské hokejové družstvo do bodky.

V semifinále najvyššej súťaže žien zdolalo rivalky zo Spišskej Novej Vsi.

Tím ŽHK 2000 Šarišanka Prešov sa dostal do finále extraligy.

Prešovský celok vstupoval do druhého semifinále proti Spišskej Novej Vsi s jednoznačným cieľom.

Potvrdiť víťazstvo z prvého duelu, ktorý Prešovčanky zvládli na ľade súperiek a nepripustiť predĺženie série.

Podarilo sa. Skóre otvorila po šiestich minútach hry kapitánka Mišková, o pol minúty neskôr pridala druhý gól Miroslava Stašová, ktorá tečovala presnú krížnu prihrávku Maťašovej.

V trinástej minúte pridala tretí presný zásah Petra Jurčová a Prešovčanky už mali duel pod kontrolou.

V druhej tretine korunovala výborný výkon dvoma gólmi Maťašová.

V 23. minúte po rýchlom brejku po krídle a v 34. minúte po nádhernej kolmici od Duránikovej zakončila svoj nájazd strelou medzi betóny.

V 28. minúte sa po akcii z krídla presnou strelou do horného rohu bravúrne presadila Čorňáková.

Čestný úspech zaznamenali Spišiačky v presilovke a skóre na konečných 7:1 upravila Jurčová.

„Dnešný zápas sme začali tak, ako sme sa naň pripravovali, aj keď sme sa nevyhli niektorým chybám, ale vtedy nás podržala spoľahlivá brankárka Kvaková,“ zhodnotil súboj tréner Prešova Róbert Marton.

„V druhej tretine sme súperovi definitívne ušli a zápas sa prakticky už len dohrával. Zostavu sme premiešali tak, aby všetky dievčatá dostali príležitosť skúsiť si boj na semifinálovom ľade.“

To, čo sa teda nepodarilo hokejistom zo šarišskej metropoly, splnili ženy a predĺžili fanúšikom v Prešove hokejovú sezónu.

Vo finále sa Šarišanka stretne s favorizovaným Popradom.

Zostava Prešova: Brankárky: Kvaková, Pavláková, obrankyne: Čarnoká, Durániková, Hájniková, Paľová, D. Fortunová, Dzurinová, Šandorová, S. Štofanková, útočníčky: A. Fortunová, Mišková, Sedláková, Jurčová, J. Štofaníková, Mi. Stašová, Maťašová, Čorňáková, Sušienková

Tento článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č. 9/2017, v predaji od stredy 8. 3. do utorka 14. 3.

Domov»Sportnet na východe»Hokej žien: Prešov je vo finále extraligy