AKTUALIZOVANÉ 20:11

Prešovčania utrpeli v Ružomberku debakel

Futbalisti Ružomberka zvíťazili doma nad posledným Tatranom Prešov vysoko.

(Zdroj: ilustračné - TASR/Oliver Ondráš)

RUŽOMBEROK, PREŠOV. Futbalisti Ružomberka si v sobotu schuti zastrieľali, keď v rámci 23. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy zvíťazili doma nad posledným Tatranom Prešov vysoko 5:0.

Ružomberku patrí v tabuľke štvrté miesto, zaostáva o šesť bodov za Podbrezovou.

Priebeh stretnutia

Dva inkasované góly do prestávky boli pre mužstvo zo Šariša ešte milosrdným polčasovým rezultátom.

Väčšiemu rozdielu svojim zákrokmi zabránil brankár Tatrana Ferenc. Hostia v úvodnom dejstve ani raz vážnejšie neohrozili Hajdúcha medzi domácimi žrďami.

V 10. minúte Daniel z pravej strany poslal vysoký center do "ohňa" a Gál-Andrezly nekompromisnou hlavičkou dostal Liptákov do vedenia.

V 22. minúte Faško kolmicou vysunul Lačného a Tubonenim tiesneného ružomberského útočníka vychytal Ferenc. O sedem minút neskôr sa Lačný po spolupráci s Gálom-Andrezlym ocitol zoči - voči Ferencovi, no prešovský gólman vytiahol super zákrok.

V 37. minúte mal Lačný ďalšiu možnosť poistiť vedenie "Ruže", ale vrtký Ferenc bol do tretice proti.

Napokon sa predsa diváci dočkali do prestávky aj druhého gólu v sieti Tatrana, ktorého autorom bol po krásnom sóle Faško.

Po zmene strán sa na prvý vzruch čakalo do 57. minúty, keď po Ďubekovom priamom kope z hranice "malého vápna" hlavičkoval P. Maslo, ale mieril nad.

Vzápätí, takisto po priamom kope, ktorý znovu zahral Ďubek, mal na hlave tretí úspech MFK Kružliak, ktorý tesne minul cieľ.

Prešov bol aj naďalej vpredu neškodný, hoci v druhom polčase sa viac snažil v ofenzíve. V 69. minúte Daniel potiahol ružomberskú akciu po pravej strane, loptu naservíroval Faškovi a konečnou inštanciou bol zase Ferenc.

V 72. minúte našiel Daniel opäť v šestnástke hostí Faška a ten zblízka pridal svoj druhý zápis do streleckej listiny.

O tri minúty na to mohol aj tretí. V 76. minúte striedajúci Gerec krásne trafil z uhla - 4:0.

Piaty gól pridal v 79. minúte spoza "veľkého vápna" Gál-Andrezly, keď ho našla odrazená lopta po rohovom kope.

V 85. minúte mohol skórovať aj ďalší nový muž na ihrisku Takáč.

V chladnom počasí domáci futbalisti dostatočne zahriali svojich fanúšikov.

Hlasy trénerov

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Z našej strany to bol veľmi dobre zvládnutý zápas. Bolo v ňom veľa dobrého, veľa agresivity,
šprintov, kolmosti. Preto sme si vypracovali veľké množstvo šancí a iba časť sme z nich premenili. Takže spokojnosť. Sme len radi, že sme zápas herne i výsledkovo zvládli."

Miroslav Jantek, tréner Prešova: "Ukazuje sa realita, holý fakt. My sme mali na ihrisku možno troch hráčov spĺňajúcich aspoň
priemerné ligové kritériá. Obrovský je pre nás problém, keď nehrajú šiesti-siedmi hráči základu, ktorí sú zranení... Čo sa týka zápasu, asi kľúčový bol druhý gól do šatne. Práve vtedy tam boli fázy, keď sme mohli možno zdramatizovať zápas. Na druhej strane brankár Ferenc zlikvidoval tri nájazdy a tak už do prestávky mohol byť zápas rozhodnutý. V druhom polčase domáci pridali v ofenzíve aj aj ďalšie góly. A tak jednoznačne a zaslúžene vyhrali."