Extraligová púť prešovských florbalistiek sa skončila

Florbalistky Prešova v poslednom zápase sezóny.
Florbalistky Prešova v poslednom zápase sezóny. (Autor: viza)
Sportnet|18. mar 2017 o 00:00

Prešovčanky prehrali s Tvrdošínom aj tretí zápas, čím sa ich púť v play-off skončila v najkratšom možnom čase.

PREŠOV. Hoci stav série je jednoznačný 3:0 pre FbK Tvrdošín, výkony jednotlivých hráčok aj herný prejav prešovského tímu bol so súperkami minimálne porovnateľný.

Prešovčanky by si za svoje nasadenie určite zaslúžili dlhšiu púť v nadstavbovej časti, možno im chýbalo len trošku športového šťastia.

Posledný zápas bol pre prešovské florbalistky z pohľadu skóre najvyrovnanejší. Hostky vyhrali rozdielom len jedného gólu.

Pre výsledok sa ukázala rozhodujúca prvá tretina, v ktorej Tvrdošínčanky odskočili na 0:3.

V priebehu troch minút však dvakrát skórovala skúsená útočníčka Daniela Kvasková, znížila tak na 2:3. Do prestávky však florbalistky z Tvrdošína pridali ešte jeden gól. V druhej tretine poctivé plnenie obranných úloh hru vyrovnalo.

Prešovčanky sa nechceli vzdať nádeje na úspešný výsledok zápasu. Hetrik Michaely Lupačovej znamenal vyrovnanie na 5:5. Zápas sa tak rozhodoval až v úplnom závere.

Tvrdošínčanky však vsietili ešte jeden gól a aj napriek neustálemu tlaku na bránku súperiek a množstvu šancí, do konca stretnutia sa nám vyrovnávajúci gól, ktorým by sme si vynútili predĺženie, streliť nepodarilo.

Pre extraligistky FBC Mikuláš Prešov sa teda sezóna skončila. Na svoju šancu teraz čakajú hráčky v mladších vekových kategóriách. S pozitívnym dojmom zo stretnutia sa s hráčkami rozlúčil prezident klubu Anton Zajac.

Muži majú s ATU Košice na svojom konte po jednej výhre a prehre, takže bojujú ďalej.

Prešov – Tvrdošín 5:6 (2:4, 1:1, 2:1)

Góly: Lupačová 3, Kvasková 2,asistencie: Cupráková 1, Zajacová 1, Robová 1

Zostava Prešova: Jusková, Zajacová, Kolinčáková, Kvasková, Potančoková, Kovalská, Pustá, Matisová, Váhovská, Floreková, Uherská, Lupačová, Robová, Cupráková, Kinčáková, Pazderáková, Valenčinová, Papcunová, Sedláková, Majcherová. Tréner: Ján Komínek.

Článok je z týždenníka MY Prešovské noviny č. 10/2017, v predaji od stredy 15. 3. do utorka 21. 3.