Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Kickboxeri z prešovského klubu Panter triumfovali

Napriek zraneniu najlepšieho reprezentanta priniesli 20 cenných kovov.

Kickboxeri.Kickboxeri. (Zdroj: jk)

PREŠOV. Osemnásty ročník WAKO medzinárodného turnaja Slovak Open, Memoriál Ladislava DOKY Tótha sa po dlhej dobe opäť konal v metropole Slovenska – Bratislave.

Rekordný počet zápasníkov príjemne prekvapil nielen organizátorov súťaže, ale aj samotných účastníkov. 868 štartujúcich z 90 klubov sa stretlo, aby si zmerali svoje sily.

Účasť Talianov, Srbov, Bosniakov, Chorvátov či dokonca Britov robila súťaž Slovak Open prestížnou i v medzinárodnom meradle.

Na súťaži sa samozrejme zúčastnili aj naši najbližší susedia – Česi, Poliaci, Maďari, Ukrajinci a Rakúšania, ktorí si domov odniesli rad cenných kovov.

Zastúpenie aj z Prešova

Na súťaži nechýbali ani reprezentanti nášho známeho Kickboxing klubu Panter Prešov pod vedením trénera Jozefa Kolozsyho, ktorí doslova drvili súperov na tatami aj v ringu.

Zo súťaže si vybojovali fantastických 20 medailí aj napriek zraneniu jedného z najlepších prešovských bojovníkov, Mareka Karlíka, aktuálneho majstra sveta.

V sobotu sa na tatami predstavili naše mladé talenty.

Najmladšieho zápasníka Daniela Paločka nezastavilo ani to, že súťažil vo vyššej váhovej kategórii. Vďaka svojej ctižiadostivosti si vybojoval striebro a bronz.

Tento malý bojovník má šancu byť jedným z popredných pretekárov, ktorý zabojuje o svoju miestenku v Slovenskej reprezentácii pred blížiacou sa šnúrou tohtoročných svetových pohárov.

O druhú miestenku v reprezentácii bojovala a o poriadnu šou sa postarala naša mladá bojovníčka Ninka Podracká, ktorá vďaka svojej obratnosti a húževnatosti len tesne minula víťazstvo – vybojovala dve strieborné a jednu bronzovú medailu.

Sofia Adamečková nedala svojej súperke v kicklighte ani najmenšiu šancu. Jej rukavica ani raz neminula cieľ a Sofia s prehľadom vybojovala pre Prešov cenné zlato.

Veľmi kvalitné zápasy predviedla Lucia Fecková, ktorá pridala pre Prešov ďalšie víťazstvo v kicklight do 55 kg. Aktuálna majsterka sveta Viktória Kážiková si poradila so všetkými svojimi súperkami a pridala tak ďalšie víťazstvo pre panterov.

Celkovo obsadili 6. miesto

Najúspešnejšie sa na tomto ročníku darilo Stelke Levickej, ktorá vybojovala vo svojej juniorskej kategórii dve zlaté a pridala aj striebro a bronz v seniorskej kategórii.

Kristíne Urdovej v posledných sekundách unikol postup do finále a obsadila tak konečné tretie miesto.

Vynikajúcimi výkonmi sa predviedla Alexandra Nižníková, ktoré svojou dravosťou, tvrdosťou a rýchlosťou vyradila všetky svoje súperky a nakoniec ju zastavila až reprezentantka z Maďarska. Jediný Prešovčan v ringu bol Michal Dráľ, ktorý sa napriek skvelému výkonu v ťažkej konkurencii prebojoval na 3. miesto.

Kickboxing klub Panter Prešov celkovo získal 5 zlatých, 6 strieborných a 9 bronzových a v celkovom hodnotení klubov obsadil 6. miesto z 90 klubov a 12 štátov.

Svojimi výsledkami sme potvrdili, že patríme medzi najúspešnejšie kluby Slovenska a nestratíme sa ani v medzinárodnej konkurencii.

Článok je z týždenníka MY Prešovské noviny č. 10/2017, v predaji od stredy 15. 3. do utorka 21. 3.