Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Toplianske derby rozhodol po prestávke Kiseľ

V zápase medzi Bardejovskou Novou Vsou a Giraltovcami padol jediný gól.

Bardejovská Nová Ves zdolala v súboji tradičných rivalov Giraltovce tesne 1:0.Bardejovská Nová Ves zdolala v súboji tradičných rivalov Giraltovce tesne 1:0. (Zdroj: Peter Cingel)

BARD. N. VES. Tradičný treťoligový susedský duel pri Topli medzi ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves a MFK Slovan Giraltovce skončil najtesnejšou výhrou domáceho celku.

V 69. min. skúsený Kiseľ prekonal brankára Sobeka.

Studený silný vietor to poriadne zamiešal, a preto sa oba tímy snažili o pokojnú hru. Domáci v závere polčasu pritvrdili.

Piľár s Vasiliakom v koncovke zlyhali, usilovný Macečko z dvoch zakončení raz namieril do žrde.

Po prestávke Hornošarišania dali najavo, že chcú súperovi vrátiť šesťgólovú prehru z jesene. Prekážkou im bol brankár Sobek a Slovan pozorne bránil.

Tlak však hostia nezvládli. Macečkov pokus ešte Sobek zlikvidoval, Piľár mieril do žrde, no v 69. min. sa tretia šachová akcia v obrane hostí vydarila a Kiseľ dal rozhodujúci gól krížnou strelou.

Prikrášliť výsledok sa nepodarilo Stachurovi, ktorého pokus z penalty vytlačil Sobek na brvno.

Prečítajte si tiež: III. liga: Opátske odvrátilo senzáciu Čítajte

Hlasy trénerov

Tréner ŠK Milénium František Šott sa potešil tomu, že jeho tím zahral kolektívne, no mrzeli ho nepremenené šance.

„Pre početnú divácku kulisu to bolo zaujímavé až do konca. My sme mohli rozhodnúť už do prestávky. Mali sme dosť streleckých pokusov, hostia svoje akcie končili strelou spoza pokutového územia. Tlačili sme sa dopredu a mali sme dosť príležitostí na zakončenie. Priklincovali sme ich a nepustili do šance. V druhej časti sme naším nedobrým riešením v koncovke dali vyniknúť brankárovi Sobekovi a opäť mu pomohla žrď. Bolo to o našej nepresnosti, buď sme trafili brankára, alebo mierili do konštrukcie brány. Zo súperovho gólmana sme spravili najlepšieho hráča na ihrisku. Konečný výsledok je zaslúžený.“

Kormidelník Slovana Jozef Košút je nováčikom na lavičke Giraltoviec. Netajil, že si prišli po lepší výsledok.

„Chlapci predvádzali v prvom i na začiatku druhého polčasu to, čo chceme. Držali sme loptu a kombinovali. Domáci sa dostali do príležitostí po našich chybách. Aj keď sme mali loptu, nezmyselne sme ju stratili. Nechceli sme inkasovať do prestávky, súper na nás vyvíjal tlak, ale brankár nás podržal. Zápas sa lámal po prestávke. Do gólu som nemal pocit, že tu bola atmosféra derby stretnutia. Oživilo sa to po góle. Rozhodla činnosť našej záložnej formácie, tam to nefungovalo. S plynúcim priebehom sa nám ju nedarilo naštartovať, aj keď sa chlapci snažili. Náš zámer sa nevydaril, prišli sme si po remízu. Bol to zaujímavý zápas.“