Tréner Dušan Daniš. Teší ho aj nárast výkonnosti brankárok.
Tréner Dušan Daniš. Teší ho aj nárast výkonnosti brankárok. (Autor: tasr)
Ján Leško|28. mar 2017 o 00:00

Na pôde posledného tímu hladko zvíťazili.

PREŠOV. Na domácu výhru so Zlínom, ešte pred reprezentačnou prestávkou v súťaži, nadviazalo Bemaco Prešov ďalším víťazstvom, tentoraz v hlavnom meste republiky.

V 22. kole spoločnej slovensko – českej súťaže hádzanárok (WHIL) zdolali Prešovčanky bratislavský ŠKP vysoko 30:12.

Bratislavské „policajtky“ sú síce v aktuálnej tabuľke WHIL beznádejne posledné, doposiaľ nemajú na konte ani jeden interligový bod, no Bemaco Prešov o tomto súperovi vedelo svoje.

Pred rokom na jeho pôde viedli Šarišanky o šesť gólov, napokon ale zápas o jeden prehrali.

Aj v tomto ročníku Bratislavčanky potrápili Prešovčanky v prvom vzájomnom súboji v šarišskej metropole.

Prekvapenie tentoraz nepripustili

Hoci Bemaco bolo pred ostatným stretnutím s ŠKP pasované do roly vysokého favorita, dalo si väčší pozor ako v predošlom ročníku.

Prešov mal pomalší rozbeh, no keď zabral na vyššie obrátky, výsledkom bola presvedčivá výhra.

„Až na pár úvodných minút, kedy Bratislavčanky s nami držali krok (v 7. min. 5:5), dianie na ihrisku postupne ovládlo naše družstvo,“ konštatoval po návrate do Prešova tréner Bemaca Dušan Daniš.

„Hrali sme s posledným tímom aktuálnej tabuľky WHIL, avšak rozhodne sme ho nebrali ako nejakú povinnú jazdu. U nás v prvej časti súťaže vyhrali Bratislavčanky polčas o gól. Doma si teda trúfali. Ako ale vravím, len krátko v úvode to bolo vyrovnané. Keďže ale ŠKP malo dobrý polčas aj v zápase v Ostrave s Porubou, nastupovali sme do tohto zápasu so zvýšenou pozornosťou. Po takých desiatich minútach bolo už zrejmé, že tentoraz sa pri Dunaji na náš účet prekvapenie neudeje. Rozhodujúce pre konečný rezultát bolo, že v bráne nám výborne zachytala juniorská reprezentantka Mária Goboňová, ktorá tak spoľahlivo zastala miesto po zranenej seniorskej reprezentantke Lucii Gubikovej. To bol základ dobrého výkonu celého družstva. Nad rámec v ňom o čosi vynikali dobre hrajúce i na ihrisku spolupracujúce Sofia Demajová na poste spojke a pivot Veronika Gajdošová. Dôležité bolo aj to, že všetky ostatné hráčky odviedli svoj výkonnostný štandard, ani jedna nešla pod priemer.“

So Šaľou to už bude z iného súdka

Tieto slová trénera Dušana Daniša sú prísľubom pred ďalším interligovým zápasom. Ten bude ale zase z iného súdka.

Prešov najbližšiu sobotu (18. h) privíta v ŠH Hotelovej akadémie na Baštovej Slovan Duslo Šaľa.

„Pravda, tentoraz v role favorita bude náš súper. Dôležité pre náš herný výkon i výsledok bude, ako nám zaberú brankárky. Gubiková si dobre počínala v dueli so Zlínom. V drese slovenskej reprezentácie v Poľsku sa však zranila. Preto necestovala s nami do Bratislavy. Dnes, možno zajtra, by podľa mojich informácií mohla už začať trénovať. Goboňová proti ŠKP zachytala ozaj spoľahlivo, s takmer 58-percentnou úspešnosťou zásahov. Tým len konštatujem, že nárast výkonnosti našich gólmaniek je v ostatnom čase badateľný. K tomu, aby sme mohli byť so Šaľou úspešní, budeme potrebovať aj kvalitnú robotu v obrane, trpezlivosť v útoku a vytvorenie dostatočného počtu streleckých príležitostí, z ktorých by sme mohli gólovo ťažiť. Týmto smerom sa bude uberať príprava pred sobotňajším, iste aj divácky príťažlivým stretnutím.“