Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Boj o extraligu vyvrcholí v Prešove

Ako sa darilo prešovským prvoligovým basketbalistkám a basketbalistom.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: TASR)

PREŠOV. Basketbalistky BK Eilat PU Prešov v piatom dvojkole prvej ligy vyhrali v Banskej Bystrici nad BDŽ ŠK UMB 67:61 a 68:46.

Týmito rezultátmi rozhodli, že o prvenstvo v súťaži a tým aj o právo účasti v extralige sa rozhodne pod prešovskými košmi počas druhého aprílového víkendu v súbojoch Prešova so Zvolenom. Prešov vo Zvolene prehral 55:59 a 49:54.

BDŽ ŠK UMB Banská Bystrica – BK Eilat PU Prešov 61:67 (17:20, 17:20, 13:16, 14:11)

Eilat PU: Toroková 25, Mackulínová 15, Mončeková 11, Kručovská 6, Pražmová 5, Petrušová 3, Hrabovská 2, Palaščáková, UMB Banská Bystrica – Eilat PU Prešov 46:68 (29:35), Eilat PU: Toroková 16, Mončeková 16, Mackulínová 13, Blaščáková 10, Pražmová 7, Petrušová 6, Hrabovská

Ako nám povedal tréner Prešova Andrej Keresteš, obe stretnutia boli pre jeho tím, v ktorom pre zranenia chýbali viaceré hráčky, veľmi náročné.

V prvom stretnutí rozhodol Prešov o svojej výhre až v jeho závere, ktorý zvládol lepšie ako domáce družstvo.

V druhom dueli si hráčky BK Eilat PU udržiavali náskok od jeho začiatku.

Program záverečného šiesteho dvojkola prvej ligy basketbalistiek – 8. 4., 14. h: BK Eilat PU Prešov – Zvolen, 9. 4., 10.30 h: BK Eilat PU Prešov – Zvolen.

Akademici s výhrou i prehrou

VŠEM vs. Karlovka B Bratislava – PU Akademik Prešov 85:91 (28:23, 13:29, 17:20, 27:19)

Za PU: Gaján 34/40min., Kubaský 16/40min., Šveda 12/32min., Hrabčák 11/32min., Matys 9/35min., Brunári B. 7/19min.

TOP 5 HP: Gaján 44.8 Hrabčák 37.6 Kubaský 19.1 Šveda 14.8 Matys 10.4

„Odohrali sme asi najlepší zápas sezóny. Majcher v poslednej štvrtine rozhodol zápas dôležitým košom. Vynikajúco zahrali všetci siedmi nasadení hráči. Súper mal kompletne nasadených extraligistov,“ komentoval duel povedal Radoslav Hrabčák z BK Akademik Prešov.

BK ŠKP Štart Bratislava – PU Akademik 90:71 (20:15, 29:23, 20:22, 21:11)

Za PU: Gaján 27/40min, Kubaský 13/26min., Brunári B. 10/32min., Hrabčák 9/40min., Majcher 8/14min., Matys 4/37min., Šveda 0/5min., Maxo 0/6min.

TOP 5 HP: Gaján 24.3 Hrabčák 21.2 Kubaský 11.8 Brunári B. 10.2 Majcher 7.4

„V nedeľu sme mali súpera inej váhovej kategórie, kde sme ťažko bojovali pod košom so 120-kilovými pivotmi a ich skúsenosťami. Navyše sa nám jeden hráč zranil a dvaja sa vyfaulovali. Nemohli sme teda rotovať a dať chlapcom čas na oddych. Trikrát sme sa dotiahli na 4 body, no skúsenosti súpera a únava našich rozhodli. Oceňujem ale bojovnosť našich hráčov,“ povedal R. Hrabčák.

Tento článok vyšiel v týždenníku MY PREŠOVSKÉ NOVINY č. 12/2017, v predaji od stredy 29. 3. do utorka 4. 4.