Prešovčania bojovali, ale Žilina napokon vyhrala jednoznačne

(Autor: SITA/Milo Fabian)
TASR|2. apr 2017 o 19:35

Súboj prvého v tabuľke s posledným prekvapenie nepriniesol.

ŽILINA, PREŠOV. Súboj prvého v tabuľke s posledným mal v domácom tíme jasného favorita, ten to však nedokázal premietnuť do hry.

V prvej desaťminútovke síce Žilinčania šli aktívne za gólom, ale do vyloženej šance sa nedostali.

Hostia postupne pochopili, že Žilina je citlivá na brejkové situácie a začali to využívať. V 22. min. spálil najväčšiu šancu dovtedajšieho priebehu zápasu Kubus, keď sa k nemu lopta z ľavej strany od Trebuňáka dostala po pokĺznutí Holúbka, ale jeho pokus k ľavej tyči Volešák výborným zákrokom zneškodnil.

O chvíľu sa po rohu v ďalšej tutovke ocitol Trebuňák, jeho pokus však šiel nad bránu MŠK.

Prešov hral aktívne, mal viac striel na bránu aj rohov. V 33. min. konečne predviedli aj domáci, že chcú tri body, strelu Mráza však zastavilo brvno Talianovej brány.

V 37. min. spadol po súboji s Holúbkom v žilinskej šestnástke Katona, ale rozhodca mu za prifilmovaný pád udelil žltú kartu.

Keď už sa zdalo, že mužstvá pôjdu do šatní za bezgólového stavu, prihral Káčer perfektne na pravé krídlo Špalekovi, a ten krížnou strelou do pravého rohu popri Talianovi otvoril skóre.

Fortuna Liga: Žilina - Prešov: fotogaléria

3.4.2017

Kto čakal, že sa Prešovčania po góle do šatne psychicky zlomia a Žilina bude na trávniku dominovať, musel byť sklamaný.

Tatran síce dopredu nebol už taký nebezpečný ako v prvom dejstve, ale ani zo strany domácich to dlho nebol nátlakový a okulahodiaci futbal.

Šošoni však postupne dávali hosťom čoraz menej priestoru a sami sa dostávali do zakončenia, veľa striel ale mierilo nad, alebo vedľa bránu hostí.

V 71. min. sa po rohu Hlohovského oprel do lopty z prvej Králik a Talian musel reflexívne vyraziť na ďalší rohový kop.

V 74. min. po rohu Hlohovský poslal do šestnástky center z ľavej strany do malého vápna a Vavro v páde nohou zvýšil na 2:0.

O tri minúty šiel predčasne pod sprchy po druhej žltej karte Hovančík a hostia ihneď z priameho kopu po jeho faule pykali.

Hlohovský síce opečiatkoval brvno a dorážku Škvarku vyrazil Talian, ale striedajúci Šejdajev premiérovým gólom za Žilinu prekonal hlavou prešovského gólmana.

Zápas už mali domáci jasne vo svojej réžii, ale stále sa snažili zvýšiť svoje vedenie.

V 86. min. však aktívny Hlohovský trafil z hranice šestnástky iba do pravej žrde, a tak si Žilina pripísala na konto iba víťazstvo rozdielom triedy.

Hlasy po zápase

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Vstup do stretnutia sme mali dobrý, úvodná desaťminútovka bola slušná, ale potom sme spomalili
hru, vyskočili z tempa a Prešov nás veľmi sympatickým výkonom držal v šachu nielen do 45. minúty, keď sme ho otvorili, ale aj v krátkom úseku v druhom polčase. Druhý gól bol rozhodujúci, chlapci sa uvoľnili a hrali o level rýchlejšie. Ukázali sme dva svety, ako by sme mohli mať problém s húževnatým a sympatickým súperom a ako je trpezlivosť so zachovaním hry v rýchlosti dôležitá. Víťazstvo je veľmi cenné, potrebujeme však naberať ešte vyššie obrátky."

Miroslav Jantek, tréner Prešova: "V prvom rade gratulujem súperovi k dôležitému víťazstvu na ceste za titulom. Zápas sa rozhodol v náš neprospech v závere prvého polčasu, keď sme školácky inkasovali gól. Stalo sa nám to druhý raz po sebe v zápase vonku. Netvrdím, že by domáci tím potom v druhom polčase nerozhodol zápas vo svoj prospech, ale dlhšie by sme ho držali v napätí. Ani úvod druhého polčasu nebol z našej strany zlý, ale definitívne nás zlomil druhý gól po štandardke. Oba góly, druhý aj tretí, boli po individuálnych chybách. Z pohľadu taktiky sme vedeli, v čom je žilinský tím silný. Taktiku môžete pripravovať, ale pokiaľ zlyháte v individuálnych činnostiach, je to ťažké. Myslím si, že sme prispeli hrou ku kvalite zápasu."

Fortuna liga - 25. kolo:

MŠK Žilina - 1. FC Tatran Prešov 3:0 (1:0)

Góly: 45.+1 Špalek, 74. Vavro, 79. Šejdajev. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Mabouka - Hovančík, Katona, P. Leško, ČK: 77. Hovančík (po 2. ŽK), 2370 divákov.

zostavy:

Žilina: Volešák - Mabouka, Vavro, Králik, Holúbek - Diaz (83. Klec) - Špalek (68. Jánošík), Káčer, Škvarka, Hlohovský - Mráz (62. Šejdajev).

Prešov: Talian - Petko, Dzurík, Keresteš, P. Leško - Kubus (82. Kačala), Micherda, Hovančík, Trebuňák (71. Rolinc) - Katona, D. Leško (86. Dupkala).

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2016/2017 po nedeľňajších zápasoch 25. kola:

11. Prešov 23 2 8 13 13:48 14

Pozn.: Myjava odstúpila zo súťaže, jej zápasy a výsledky z jesennej časti sa v tabuľke anulovali.

Domov»Sportnet na východe»Prešovčania bojovali, ale Žilina napokon vyhrala jednoznačne