Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Tatran inkasoval prídel v Trnave

Prešovskí futbalisti prehrali v 27. kole Fortuna ligy na ihrisku súpera 0:4.

(Zdroj: SITA)

TRNAVA. Futbalisti 1. FC Tatran Prešov nebudú spomínať v dobrom na veľkonočné 27. kolo Fortuna ligy.

Na ihrisku Trnavy inkasovali štyri góly, pričom tri z nich strelili domáci už v prvom polčase. Tatran ostáva na jedenástej priečke tabuľky.

Zosypali sa v druhej polovici prvého polčasu

Trnavčania vstúpili do stretnutia aktívne. Rozhodca najskôr neuznal gól Čonkovi a v 12. minúte po rohovom kope hlavičkoval Godál zblízka nad.

V úvodnej dvadsaťminútovke prakticky útočili iba domáci. Hostia sa prvý raz v stretnutí ozvali až v 21. minúte, keď zvnútra šestnástky pálil Rolinc do bočnej siete.

O 5 minút neskôr netrafil Tambeho prudký center v pokutovom území Schranz. Po ňom sa o pár sekúnd v stopercentnej šanci ocitol Sloboda, ale z 11 m pálil vysoko nad.

Tesne pred naplnením polhodiny duelu sa Trnavčania predsa len dočkali. Halilovič sa po prihrávke Slobodu rútil sám na Taliana, prihral lepšie postavenému Schranzovi a ten do odkrytej brány otvoril skóre.

Netrvalo dlho a diváci sa tešili aj z druhého presného zásahu. Halilovič šikovne využil chybu hosťujúcej defenzívy a poradil si aj zoči-voči s Talianom.

Gól dodal spartakovcom ešte väčšie sebavedomie a minútu pred odchodom do kabín mali výhodu priameho kopu. Loptu si zobral Matúš Čonka, ktorý hosťujúcemu brankárovi nedal žiadnu šancu. Pre rýchlonohého univerzála to bol vôbec prvý gól v drese Spartaka.

Jednoznačná záležitosť

Aj v druhom dejstve pokračovali domáci v dobrej hre z 1. polčasu. Skóre mohol v 49. minúte navýšiť Schranz, ale po centri Haliloviča pálil z prvej tesne vedľa.

Čo sa však nepodarilo jemu, podarilo sa o minútu neskôr Tambemu. Legionár z Kamerunu sa vyhol ofsajdu a v nájazde na Taliana nezaváhal 4:0. Tešil sa z prvého jarného presného zásahu.

V tej chvíli to s Prešovčanmi nevyzeralo vôbec dobre, naopak, Trnavčania sa s loptou na kopačke bavili a futbal si užívali. Po hodine hry sa dostal na ihrisko Brazílčan Kerlon, ktorý nahradil Jansa a mal sa starať o ofenzívne akcie.

Domáci mali prevahu a futbalom tešili vyše dvetisíc divákov, ktorí sa im už v 70. minúte odvďačili potleskom.

Hostia sa cez výborne fungujúcu defenzívu nevedeli presadiť, pretože keď bolo treba, umne ju dopĺňali aj ofenzívni hráči.

Šesť minút pred koncom sa k odrazenej lopte dostal Kerlon, prudkou strelou narobil Talianovi problémy, ale skóre sa už nemenilo.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Športový víkend na východe – servis výsledkov a faktov

Hlasy po zápase

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "Po polčase bol už zápas rozhodnutý. Predchádzal tomu veľmi dobrý výkon z našej strany, vytvorili sme si dostatok príležitostí. Dovolím si tvrdiť, že výsledok 3:0 bol pre hostí z Prešova ešte lichotivý. Som maximálne spokojný s prístupom chlapcov. Trochu som sa dnešného duelu obával, že môže prísť k podceneniu posledného tímu v tabuľke, a že si chlapci budú myslieť, že víťazstvo príde samo. Od začiatku však bolo vidieť, že majú chuť, tešili sa z futbalu, konečne hrali na domácom štadióne, novom trávniku. K zápasu pristúpili zodpovedne a do polčasu rozhodli. Po zmene strán hostia zareagovali na nepriaznivý vývoj, trochu viac sa stiahli do defenzívy, ťažšie sme sa presadzovali. Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas a zaslúžene zvíťazili."

Miroslav Jantek, tréner Prešova: "Gratulujem Mirovi Karhanovi a jeho tímu k víťazstvu a skvelému výkonu. O výsledku bolo rozhodnuté už po prvom polčase. Trnava bola jasne lepšia a dominantnejšia v držaní lopty, vytvárala si gólové šance, k čomu sme prispeli aj my našou naivnou hrou. Chlapci robili individuálne chyby. V druhom dejstve už domáci nepotrebovali až tak pracovať, v pohode si uhrali dobrý výsledok a zaslúžene vyhrali. Aktuálne máme dosť starostí v stretnutiach vonku, pretože doma v Poprade dokážeme hrať rovnocennú partiu, vieme sa súperom vyrovnať v bojovnosti a ako posledný tím aj niečo vyhrať. Je to poučenie a nezostáva nám nič iné, iba tvrdo pracovať ďalej."

Téma: Futbal