Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

Tatran vydoloval zo súboja posledných bod

Prešovskí futbalisti remizovali v dohrávke 28. kola Fortuna ligy so Zlatými Moravcami 1:1.

POPRAD. V dohrávanom stretnutí Fortuna ligy remizoval Tatran Prešov na ihrisku v Poprade so Zlatými Moravcami 1:1.

Hostia sa ujali vedenia v prvom polčase, v druhom dejstve najskôr padli dve červené karty a v 85. minúte Rolinc zabezpečil Prešovu aspoň bod.

Hostia viedli

Domácim sa už v 2. minúte zranil Peter Leško, ešte to chvíľu skúsil, ale v 10. minúte ho musel vystriedať Haledej.

Hostia gólovo udreli v 14. minúte, keď šikovnú akciu predviedol Válovčan a preloboval Taliana v domácej bráne.

Prešov mohol vyrovnať v 22. minúte, ale Dávid Leško trafil centrovanou loptou žrď a dorážku obrana hostí zblokovala.

ViOn mal veľkú šancu v 37. minúte, Orávik zahral nakrátko na Pintéra, jeho projektil skončil na brvne.

Brvno, tyč a gól

V druhom polčase sa pod Tatrami rozpršalo, obraz hry sa príliš nemenil, tímy sa snažili, ale chýbali väčšie príležitosti.

Po hodine hry dostal druhú žltú kartu hosťujúci Gešnábel. Prešov zacítil šancu a veľkú šancu mal v 66. striedajúci Trebuňák, no pošmykol sa a vzápätí napálil do brvna Kačala.

Strelecká smola domácich pokračovala, po rohu v 70. minúte vystrelil opäť len do tyče Trebuňák.

V 81. minúte dostal druhú žltú kartu aj Prešovčan Dupkala a sily sa vyrovnali.

Trénerovi domácich vyšlo striedanie, v 84. minúte prišiel na plochu Rolinc a už o pár okamihov bol po prečíslení v šestnástke na správnom mieste a vyrovnal na konečných 1:1.

Hlasy po zápase

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Bolo to veľmi kvalitné stretnutie, hoci ho hrali mužstvá, ktoré sú posledné v tabuľke. Kto neprišiel, môže banovať. Malo to všetko, rýchlosť, tempo, agresivitu. Povedal by som, že to bolo nad ligové pomery. Prvý polčas sme boli jednoznačne lepší, v druhom už opačne. Dnes sme prepadávali v osobných súbojoch. Chceli sme zvíťaziť, ale súper sa v druhom polčase zlepšil."

Miroslav Jantek, tréner Prešova: "Gratulujem trénerovi a Zlatým Moravciam k zisku bodu. Súhlasím, prvý polčas boli Moravce kombinačne lepším tímom. Gól nás zmrazil a dohrali sme polčas v kŕči. Druhý polčas sme pristúpili k zápasu ofenzívnejšie a dôraznejšie. Zápas bol z hľadiska emócií a nasadenia kvalitný. Remízu musím akceptovať."

Téma: Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal