Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|20. máj 2017 o 20:05

Na palubovke HKM Šaľa vyhrali o tri góly, stačí im už iba jedna výhra.

ŠAĽA/PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov sú krok od zisku trinásteho titulu v slovenskej extralige.

V sobotňajšom druhom finále vyhrali na palubovke HKM Šaľa 30:27 a v sérii vedú už 2:0.

Hrá sa na tri víťazné duely, tretí je na programe v stredu 24. mája o 18.00 h v Prešove.

Obhajca titulu Prešov má na konte spolu dvanásť titulov, z toho desať v jednej sérii.

Pre Šaľu je to historicky prvá finálová účasť.

Tatran si udržiaval náskok

Šaľa v snahe vyrovnať stav série odštartovala nebojácne v 4. minúte po presnom zásahu Meľnyka viedla 3:1.

Favorizovaní hostia postupne vyrovnali hru a na konci úvodnej desaťminútovky sa vďaka strelecky disponovanému Hrstkovi prvýkrát dostali do vedenia (4:5).

Tatran si potom udržiaval náskok, no záver prvej časti vyznel pre Šaľu a Michniewicz ju poslal do tesného polčasového vedenia 15:14.

Ešte v 36. minúte domáci výrazne živili šance na víťazstvo, keď viedli sľubne o štyri góly 20:16.

Potom už ale na palubovke dominovali Prešovčania na čele s najlepšie strieľajúcim Čípom.

V 47. minúte hostia po góle Peskova vymazali manko (23:23) a v záverečnej desaťminútovke otočili priebeh vo svoj prospech.

Hlas po zápase

Rastislav Trtík, tréner Tatrana: "Bol to veľmi náročný zápas. Domáci hrali vabank, disciplinovane, s obrovským nasadením, eufóriou a dali do zápasu úplne všetko. Z tohto dôvodu si HKM dobre rozohrali dnešný súboj a podarilo sa im dostať nás pod obrovský tlak. Mali aj viac šťastia, vychádzalo im prakticky všetko. Preto aj vyhrali prvý polčas o jeden gól. V druhom sme sa ocitli vo veľmi kritickom momente, keď Šaľa viedla už o štyri góly. Chlapci začali veľmi úspešne blokovať strely domácich a v závere sme veľmi úspešne využili aj hru bez brankára, pri ktorej sme dokázali streliť veľmi dôležité góly. Potom už naša hra vyzerala veľmi dobre. Výhrou v Šali sme urobili rozhodujúci krok k tomu, aby sme v domácej aréne mohli v stredu potvrdiť zisk titulu."

HKM Šaľa - Tatran Prešov 27:30 (15:14)

zostavy a góly:

Šaľa: Žernovič, Repáň, Fabián - Meľnyk 2, Guzy 6/2, Michniewicz7/3, T. Mažár 1, Szapu, Polakovič 2, P. Krok, Janíček, Šulc 4,Krokavec, Dudáš 4, Bandri, Maguška 1

Prešov: Čupryna, Bražnyk - Rábek 2/1, M. Šárpataky, Hrstka 4,Ľ. Šárpataky, L. Urban 3, Pekár, Číp 9, Peskov 3, Vučko 6, Jankovič3, Páleš, Carapkin, Hugec

Rozhodovali: Brunovský, Baďura,

vylúčení: 3:1, 7m hody: 5/5- 3/1,