RETRONÁVRATY

Listujeme v archíve: Aké boli športové strany Prešovských novín z roku 1987

V akcii boli futbalisti, cyklisti, aj kolkári.

Prešovské noviny z marca pred 30 rokmi.(Zdroj: reprofoto: Anežka Salokyová)

Priblížili zápas futbalistov Tatrana Prešov a Dukly Banská Bystrica s výsledkom 3:0 (1:0).

Prešovčania reprezentovali náš okres aj na majstrovstvách Východoslovenského kraja v cyklistike a kolkári na majstrovstvách ČSSR.

Úspešní cyklisti

V okolí Spišskej Novej Vsi sa uskutočnili majstrovstvá Východoslovenského kraja v cyklistike na rok 1987. Pretekári Lokomotívy Prešov na nich získali 16 medailových umiestnení.

V časovke družstiev získali všetky prvenstvá v mládežníckych kategóriách, dokonca družstvá starších žiakov Prešova nepustili na stupeň pre víťazov nikoho.

V súťažiach jednotlivcov prepustili prvenstvo iba trikrát. Dokázali tak, že v našom kraji sú v súčasnosti najlepším oddielom.

Kolky v Šariši

Majstrovstvami ČSSR vyvrcholila individuálna kolkárska sezóna ročníka 1987.

Kolkári Slavoja Veľký Šariš mali na nich zastúpenie v štyroch kategóriách zo šiestich vypísaných. Ich farby hájili Pešta, Vargová, Bašista, Sabolová a Smolnická. V stredobode pozornosti bola súťaž mužov. Pešta v nej výkonom 853 kolkov obsadil spomedzi 23 pretekárov 15. miesto. Medzi 19 ženami skončila Vargová jedenásta a dosiahla výkon 807 kolkov.

V kategórii juniorov sa Bašista umiestnil výsledkom 790 kolkov len na 13. priečke. V kategórii junioriek si z reprezentantiek Slavoja úspešnejšie počínala Sabolová, ktorej 389 a finálových 364 kolkov vynieslo 753 bodov a 12. miesto. Smolnická sa za málo presvedčivých 358 kolkov musela uspokojiť s 15. priečkou.

Krok Tatrana k záchrane

Futbalisti prešovského Tatrana urobili v stredu, v stretnutí 26. kola našej najvyššej futbalovej súťaže ďalší rázny krok k záchrane prvoligových dresov.

Po víťazstve nad banskobystrickými vojakmi postúpili v tabuľke pred trojicu zostupom najviac ohrozených – Plzeň, Žilina a Č. Budějovice.

P. Majer – tréner Tatrana: Na veľmi ťažkom teréne sme podali bojovný, kolektívny výkon. Myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene a som rád, že mužstvo v krátkom časovom odstupe po víťazstve nad Bohemiansom potvrdilo stúpajúcu výkonnosť aj v tomto zápase. Škoda, že náročný terén znemožnil niektoré sľubne vyzerajúce akcie doviesť do úspešného konca. Za predvedený výkon si chlapci zaslúžia pochvalu.

J. Adamec – tréner Dukly: Zápas, podľa môjho názoru, splnil prvoligové kritériá. Obidve mužstvá podali solídne výkony, bojovalo sa korektne, domáci boli dôraznejší, dali góly a preto zaslúžene zvíťazili. V našom mužstve niektorí hráči zahrali veľmi dobre, niektorí zasa pôsobili dojmom, akoby boli v Prešove na víkende...

Zo zápisu – zostava Tatrana: Korpáš – Štefan, Labun, Madár, Stričko – Talášek, Matta, Gombár (82. Skalka) – Tomčák, Molka, Grňa. Žlté karty: Gombár – Lencz, pred 3578 platiacimi divákmi rozhodoval Pelíšek.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY - MY, č. 20/2017, v predaji od 23. 5. do 29. 5.