Prvý gól v prešovskej sieti. (Autor: TASR)
TASR|27. máj 2017 o 19:20

Prešovčania prehrali v poslednom Fortuna ligy na ihrisku súpera 0:4.

Správu aktualizujeme

TRENČÍN. V poslednom, 33. kole futbalovej Fortuna ligy, nastúpil prešovský Tatran na ihrisku v Trenčíne, ktorý ešte bojoval o pohárovú Európu.

Jednoznačný priebeh zápasu priniesol vysokú výhru domácich, Prešov obsadil v konečnej tabuľke 11. miesto.

Pozrite si, ako Trenčín deklasoval Prešov: fotogaléria

29.5.2017

Už do prestávky dva góly

Trenčania potrebovali v poslednom zápase bodovať naplno. Úvodné minúty patrili medzišestnástkovému futbalu. Postupne sa však začala prejavovať väčšia kvalita na domácich kopačkách.

V 9. min. si na dlhú loptu nabehol za obranu Milton Klooster. Jeho prudkú prihrávku pred bránou odvrátil pred Mancem do bezpečia Bartek.

O štyri minúty Ubbinkov center z priameho kopu našiel Kleščíkovu hlavu, no lopta preletela ponad bránu.

Po štvrťhodine hry sa už domáci tím radoval z úvodného gólu. Ubbinkov priamy kop sa v húštine tiel dostal ku Skovajsovi, ktorý loptu usmernil do siete.

Hostia v 18. min. pohrozili Leškom. Jeho pokus z uhla zneškodnil Šemrinec. O necelých desať minút mohol pridať poisťujúci gól najlepší strelec Trenčína Mance. Ubbinkov center minul iba o centimetre.

V 39. min. sa na krídle uvoľnil Janga. Ponúkol ideálny center na hlavu Mancemu. Ten z vnútra pokutového územia trafil žrď Ferencovej brány.

V nadstavenom čase úvodného dejstva ponúkol center z bránkovej čiary Skovajsa, na loptu si nabehol Mance a hlavou pridal druhý gól Trenčína.

V úlohe štatistov

Ihneď po prestávke mohol pridať upokojujúci tretí gól exšampióna Janga. V ideálnej pozícii vo vnútri malého vápna loptu netrafil.

V 53. min. domáci využili rohový kop. Šulekovu nevydarenú hlavičku poslal do siete zblízka kapitán Kleščík.

Domáce akcie sa po treťom presnom zásahu menili na exhibičné. Po hodine hry sa rútili na Ferenca dvaja Trenčania. Janga však Mancemu nenahral pred prázdnu bránu a iba nastrelil gólmana.

V 70. min. priťukol Šulek loptu nabiehajúcemu Mancemu. Z dobrej pozície trafil doprostred brány. Čo sa nepodarilo jemu, napravil o chvíľu Beridze, keď sa pohral s obranou Prešova a bez problémov uzavrel skóre zápasu na 4:0.

Vďaka trom bodom si Trenčín zabezpečil účasť v pohárovej Európe aj pre nasledujúcu sezónu.

AS Trenčín - 1. FC Tatran Prešov 4:0 (2:0)

Góly: 16. Skovajsa, 45. Mance, 52. Kleščík, 72. Beridze.

Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Katona, Streňo, Micherda, 2 485 divákov.

Trenčín: Šemrinec - M. Klooster, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - Zubairu (73. Nwofor) - Janga (81. Kvocera), Šulek, Ubbink, Beridze - Mance (73. Halgoš).

Prešov: Ferenc - Petko, Bartek, Keresteš, Dzurík - D. Leško (67. Kubus), Micherda, Kačala (85. Boloca), Dupkala (46. Trebuňák) - Streňo, Katona.