Kickbox: Prešovčania na Svetovom pohár brali cenné kovy

Úspešná výprava.
Úspešná výprava. (Autor: kkppo)
Sportnet|7. jún 2017 o 00:00

Zlato si vybojovala Kristína Urdová z klubu Panter.

PREŠOV. Slovenská reprezentácia sa zúčastnila v Maďarsku na Svetovom pohári. Boli v nej i Prešovčania, ktorí priviezli cenné kovy.

Na 23. ročníku podujatia Hungarian WAKO World Cup v Budapešti súťažilo v kickboxe dovedna 2 692 štartujúcich z 38 krajín.

Medzi nimi aj 33-členná slovenská výprava, ktorej súčasťou boli aj ôsmi reprezentanti Kickboxing klubu Panter Prešov.

Darilo sa im výborne, vo svojich kategóriách získali 1 zlatú, 2 strieborné a 6 bronzových medailí.

Kickboxeri na Svetovom pohári: fotogaléria

6.6.2017

Prvé miesto získala Kristína Urdová (KL-60 kg), ktorá potvrdila svoju rastúcu formu.

Striebro priviezli Daniel Paločko (KL-32 kg) i Stela Levická (KL-50 kg), ktorá aj napriek zraneniu zvrátila nepriaznivý výsledok a dotiahla finálový zápas do remízy. Po skončení duelu sa jeden rozhodca priklonil na stranu Francúzky.

Bronzové medaily vybojovali Mirka Potocká (KL,LC-42 kg), Sofia Adamečková (KL-65 kg), Michal Dráľ (LK-63,5) Daniel Paločko (LC-32 kg) a Stela Levická (LC-50 kg).

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č. 21/2017, v predaji od utorka 6. júna do pondelka 12. júna.

Domov»Sportnet na východe»Kickbox: Prešovčania na Svetovom pohár brali cenné kovy