Prišiel na svet v prešovskej židovskej rodine. Napokon sa z neho stal uznávaný novinár, americký politický karikaturista a uznávaný karikaturista slávnych umelcov a hviezd šoubiznisu.
Oskarov otec podľa všetkého vlastnil v Prešove hotel. Jeho syn, ktorý prišiel na svet 12. mája 1901, však nezostal v rodinnom biznise, ale odmalička prejavoval skôr umelecký talent. Vďaka tomu sa od mladosti stal svetobežníkom.
Z Nemecka musel odísť
Kresliť sa učil v Prahe, výtvarné umenie študoval v Paríži a Berlíne, kde si napokon aj našiel miesto a pracoval v jednom z najväčších denníkov.
V roku 1923 sa Oskar Berger ako jeden z mála novinárov smel zúčastniť v Mníchove na procese s Hitlerom, ktorému sa vtedy ešte puč nevydaril.
O desať rokov neskôr sa však Hitler už dostal k moci a Berger, vzhľadom na svoj židovský pôvod, musel Nemecko opustiť.
Krátko pobudol v Budapešti a Paríži, v Ženeve sa zúčastnil niekoľkých zasadaní Ligy národov a v roku 1935 sa usadil v Londýne.
Tam začal pracovať pre noviny Daily Telegraph. Jeho kariéra v médiách pokračovala aj po tom, čo sa odsťahoval do USA.
Publikoval v naozaj prestížnych novinách a časopisoch ako magazín Life, New York Times, New York Herald Tribune.

Portrétoval celebrity
Oskar Berger mal talent, akých nebýva veľa.
Hlavy štátov, panovníkov aj filmové hviezdy videl svojou optikou a vďaka tomu dokázal stvoriť úžasné karikatúry.
Zvečnil také osobnosti ako prezident J. F. Kennedy, Albert Einstein, Winston Churchill, baseballová hviezda a dočasný manžel Marilyn Monroe – Joe Dimaggio, Greta Garbo, Charlie Chaplin, prezident Nixon, či pápež Ján Pavol II.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári