Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián

Plážový futbal v Prešove: Hráčov neznechutila ani nepriazeň počasia

Čakal som príjemný zážitok, vraví Milan Vinclér. Ambasádorom turnaja bol Stanislav Šesták.

Víťazný tím.(Zdroj: viza)

PREŠOV. Partiu, ktorá je združená v Teame malého futbalu Prešov, od štartu jedenásteho ročníka turnaja 3b plážový futbal neodradil v sobotu dopoludnia ani vytrvalý dážď.

Zarputilosť a húževnatosť sa jeho lídrovi Ondrejovi Kačmárovi a jeho spolupracovníkom vyplatila, počas dňa turnaj v areáli letného kúpaliska Sun Park na Sídlisku III správne gradoval a popoludní už jeho mladých aktérov zohrievalo aj slniečko.

Organizátorom i všetkým účastníkom, ktorí si poradili s premočeným pieskom, treba vysloviť uznanie. Ondreja Kačmára zvlášť tešilo, že piatykrát sa zápolilo o žiacke tituly majstrov Slovenska v tomto nesporne príťažlivom a atraktívnom športe.

V nedeľu to opäť bola paráda, prvýkrát sa na listinu víťazov 3b plážový turnaj zapísal tím Encore the club. Príjemne ziskom druhého miesta prekvapil tím 4 Sport zložený z hokejistov.

Finále: Encore the club - 4 Sport 3:1 (1:1), góly: Jakubčin 2, Minich - Lopaček, o 3. miesto: Jedáleň Mirka - M&M Coffee team 4:4 (2:2), 3:2 na pok. kopy. Góly: Kostolník 2, Fedor, Jopek - Štefaník, Popovski, Herstek, Palčo,

semifinále: Jedáleň Mirka - Encore the club 5:6 (4:3), Fedor 3, P. Durkáč, Jopek - M. Balun 2, Minich, V. Keresteš, Jakubčin, M. Kačmár, M&M Coffee team - 4 Sport 2:7 (1:4), Antol, Palčo - Lopaček 4, Vyhonský, Džačovský, Šoltis. V skupinovej fáze podujatia prehrala Jedáleň Mirka s M&M Coffee team 5:7 a Encore the club s 4 Sport 1:5. Jedáleň Mirka obhájila vlaňajšie tretie miesto - tento turnaj dvakrát vyhrala, získala dve strieborné a tri bronzové pozície. Družstvo M&M Coffee team z vlaňajšieho druhého miesta kleslo na štvrtú priečku. Prvýkrát triumfoval Encore the club a premiérovo striebornú priečku obsadil 4 Sport.

Poradie: 1. Encore the club (M. Vinclér - D. Jakubčin, M. Balun, R. Varga, M. Minich, V. Keresteš, L. Olejar, M. Kačmár), 2. 4 Sport (M. Gernát - T. Lopaček, J. Guntáš, Šoltis, R. Sabol, T. Džačovský, J. Tomčák, A. Vyhonský), 3. Jedáleň Mirka (M. Hrabčák, P. Durkáč, P. Fedor, O. Pendrák, J. Kovaľ, M. Potocký, V. Kostolník, J. Jopek), 4. M&M Coffee team (P. Vagaský, J. Štefaník, M. Popovski, J. Antol, P. Herstek, R. Maťuťa, J. Palčo).

Poradie v A skupine: 1. Jedáleň Mirka 6 bodov, 2. M&M Coffee team 6, 3. PO City 6, 4. PLF Prešov 0, B skupina: 1. 4 Sport 6, 2. Encore the club 6, 3. Ševčovič team 3, 4. Beach boys Mirka.

Najlepším brankárom turnaja sa stal Milan Vinclér (Encore the club), hráčom Tomáš Lopaček (4 Sport).

Najlepším strelcom sa stal Patrik Durkáč (Jedáleň Mirka) - zaznamenal 12 gólov.

Cenu fair play, ktorú venoval medzinárodný futbalový rozhodca Miroslav Benko, si prevzal Martin Gernát (4 Sport).

"Nečakali sme, že dosiahneme víťazstvo," poznamenal brankár a výrazná opora víťazného tímu Milan Vinclér.

"Čakal som príjemný zážitok a to, že si dobre zahráme, víťazstvo je bonusom. Som rád, že ma chalani zavolali, turnaj bol obsadený kvalitnými tímami. Predtým som na toto podujatie chodil ako divák. Plážový futbal je náročný na kondíciu, človeku dá zabrať."

Poradie mladších žiakov: 1. 1. FC Tatran Prešov 9, 2. ŠaZZ Trnkov 6, 3. 1. FC Tatran Prešov (staršie žiačky) 3, 4. Slovan Pečovská Nová Ves 0.

Najlepší brankár: Adam Griger (1. FC Tatran Prešov),

najlepšia hráčka: Júlia Jakabčinová (1. FC Tatran Prešov - staršie žiačky),

najlepší strelec: Marek Marinčák (ŠaZZ Trnkov) - 5 gólov.

Po päť gólov dali i hráči 1. FC Tatran Prešov Spišiak a Štefaník, v penaltovom rozstrele bol najúspešnejší Marinčák.

Poradie U9: 1. 1. FC Tatran Prešov 4, 2. FAMT Prešov 4, 3. ŠaZZ Trnkov 0.

Najlepší brankár: Matej Bystroň (1. FC Tatran Prešov),

najlepší hráč: Oliver Baňas (FAMT Prešov),

najlepší strelec: Mário Rabatin (1. FC Tatran Prešov) - 5 gólov.

Najlepšie družstvá a jednotlivcov v žiackych kategóriách dekoroval bývalý slovenský reprezentant a ambasádor podujatia Stanislav Šesták.

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny. V predaji od utorka 4. júla do pondelka 10. 7.