Bežci a walkeri boli v Tatrách úspešní

(Autor: maraton.skstrba.sk)
Ján Jacoš|12. júl 2017 o 00:00

Pod Tatrami sa darilo prešovským športovcom.

PREŠOV/ŠTRBA. Na Štrbskom Plese bol 7. ročník medzinárodných etapových pretekov v behu a Nordic Walking Tatry Running Tour, súčasne prebiehal i ďalší tatranský víkend zdravia a pohybu.

Organizátori z klubu Šport club 1896 Štrbské Pleso pripravili krásne a náročné trate v nádhernej scenérii Vysokých Tatier pre 450 bežcov a 35 walkerov z 10 krajín.

Úvodná etapa okolo Štrbského Plesa bola dlhá 4,5 km. Náročná bola 12 km etapa Cross Run v horskom teréne okolo Štrbského Plesa - striedali sa klesania a stúpania, najviac dalo zabrať prudké stúpanie okolo Janského Plesa - poriadne každého aktéra preverilo.

Odvážlivci si siahli na dno svojich síl na 34 km trati po tatranskej magistrále na Sliezsky dom a späť. Bežci zavŕšili podujatie pretekmi na 8 km Interski Run okolo mostíkov cez Esíčko a bežecký reál späť do cieľa.

Z výsledkov

Celkové poradie - Nordic Walking - M50: 1. Jozef Šoltés, 3. Vladimír Ballek, Ž50 - 2. Mária Oberhauserová, 4. Beáta Demeková,

NW - prvá etapa - M40: 1. Martin Bartko, M50: 1. J. Šoltés, 2. Pavol Kostráb, Ž40: 1. Simona Oberhauserová,

Ž50: 2. M. Oberhauserová, druhá etapa - M50: 1. J. Šoltés, 2. P. Kostráb,

Ž50: 2. M. Oberhauserová, tretia etapa - M50: 1. J. Šoltés, 3. V. Ballek,

Ž50: 2. M. Oberhauserová, 3. B. Demeková

Beh na 12 km - 2. Ľuboš Miško, Extrem Sky&Run - 1. Jozef Tomečko, na ďalšej etape obaja obsadili piate miesto.

Celkové poradie - M50: 1. Ľ. Miško, M60: 1. J. Tomečko.

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č. 27/2017. V predaji od utorka 11. júla do pondelka 17. júla.