Prešovskí futbalisti začali nový ročník debaklom

Na snímke futbalista Tatrana Prešov Richard Kačala(vpravo) a hráč Slovana Aleksandar Čavrič bojujú o loptu počas zápasu 1. kola futbalovej Fortuna ligy medzi 1. FC Tatran Prešov - Slovan Bratislava v Poprade. (Autor: TASR)
TASR|23. júl 2017 o 21:02

Na ihrisku v Poprade dostali od Slovana Bratislava päť gólov, dali jediný.

POPRAD. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vstúpili do nového ročníka Fortuna ligy 2017/2018 jasným víťazstvom 5:1 nad 1. FC Tatran Prešov.

Zverenci trénera Ivana Vukomanoviča predviedli v druhom polčase ofenzívne predstavenie, keď využili oslabenie na strane domácich.

O prvý hetrik nového ročníka sa v priebehu 19 minút postaral hosťujúci útočník Jakub Mareš.

Prvý polčas "ustáli"...

Prvú výraznejšiu šancu si vypracoval domáci Tatran, ale Wiezik nedokázal z tesnej blízkosti prepáliť hosťujúceho Greifa.

Slovan sa postupne do územnej prevahy, ktorú korunoval gólom v 16. minúte.

Čavričov center našiel voľného Salátu, ten nikým nekrytý nasmeroval svoju hlavičku do bránky.

Prešovčania sa osmelili až v blížiacom sa závere prvého polčasu, ale doplácali na zlú záverečnú fázu. Ich najväčšia šanca prišla v nadstavenom čase, Katonov priamy kop skončil na brvne.

Prešov - Slovan Bratislava v 1. kole Fortuna ligy 2017/2018: fotogaléria

24.7.2017

V druhom sa oslabili

Pre domácich sa druhý polčas začal najhorším možným spôsobom, už po dvoch minútach musel predčasne po sprchy po druhej žltej karte Streňo.

"Belasí" využili presilovku v 55. minúte, po peknej kombinačnej akcii nemal Mareš problém doklepnúť loptu do prázdnej bránky.

Prešovská odpoveď prišla hneď po rozohratí zo stredového kruhu, po dorážke sa strelecky presadil Katona.

Domáci v desiatich nestíhali v obrane, v priebehu štyroch minút inkasovali dvakrát.

Najskôr sa presadil v 62. minúte Mareš, v 66. minút pridal ďalší gól Slovana Schet.

Hostia pokračovali aj v ďalšom priebehu v ofenzívnom predstavení, v 74. minúte skompletizoval Mareš svoj hetrik.

Záver sa už dohrával vzhľadom na stav zápasu v pokojnom tempe, Slovan si na úvod nového ročníka Fortuna ligy pripísal hladké tri body.

1. FC Tatran Prešov - ŠK Slovan Bratislava 1:5 (0:1)

Gól: 56. Katona - 16. Saláta, 55., 62. a 74. Mareš, 66. Schet,

ŽK: Bartek, Petko, Streňo - Sekulič, Rundič, Vittek,

ČK: 47. Streňo po 2 ŽK, r

ozhodovali: Kráľovič - Balko, Lieskovský.

Zostavy a striedania:

1. FC Tatran Prešov: Talian - Petko, Bartek (68. Grešák), Jacko, Kačala - Dzurík, Keresteš - Streňo, Katona (82. Micherda), Černák - Wiezik (75. Kraľovič)

ŠK Slovan Bratislava: Greif - Sekulič, Saláta, Rundič, Ligeon - Schet, Savičevič, de Kamps (73. Damnjanovič), Hološko (65. Vittek) - Mareš (77. Oršula), Čavrič