Prešov vyhral aj v Žiline.
Prešov vyhral aj v Žiline. (Autor: TASR)
Sportnet|16. aug 2017 o 00:00

Poníženie v podaní debaklov nie je dobré.

Druhý zápas Tatrana Prešov na tzv. domácom štadióne v NTC Poprad a druhá prehra.

To by nebolo nič zvláštne, veď prehry patria k športu, ale výsledky 1:5 so Slovanom Bratislava a s nováčikom najvyššej súťaže FC Nitra 0:4 sú veľkým debaklom.

Po minulej sezóne, keď si prešovský Tatran vychutnávali súperi, všetci Prešovčania v kútiku duše dúfali, že táto sezóna bude o čosi lepšia a nebudú sa musieť dívať na katastrofu v podaní vysokých prehier.

Poníženie v podaní debaklov pokračuje a nie je to dobré.

Je to zlá reklama klubu, ktorý deklaroval, že minulá sezóna sa nebude opakovať a že posilnenie kádra je adekvátne na lepšie umiestnenie ako v tej predchádzajúcej.

Áno, v zápasoch v Žiline a v Michalovciach to bolo tak a takto si to predstavujeme.

Debakel 1

Je pravdou, že v prvom zápase zo Slovanom Bratislava hral Tatran takmer celý druhý polčas o jedného hráča menej, keď „pánko“ v čiernom v 47. min. nepochopiteľne vylúčil Erika Streňa.

Hlavný rozhodca Prešov doslova „zarezal“, ale to nie je ospravedlnenie za konečné skóre 1:5.

Hoci Slovan je úplne inde ako Tatran, takéto výsledky sú neprípustné.

Hráči nezvládli druhý polčas, tak ako by mali. Opäť sa všetci smiali a opäť začali pasovať za outsidera súťaže hneď po prvom kole. Oprávnene?

Malá náplasť

V druhom kole Prešovčania zaskočili Žilinu na ich pôde, keď vyhrali 3:2.

Šokovali celé futbalové Slovensko, ale to sa podarilo aj Nitre a Zlatým Moravciam.

Je pravdou, že hrali dobre, aj keď opäť druhý polčas o hráča menej a tréner Miroslav Jantek bol vykázaný na tribúnu.

Osobne si myslíme, že neprávom, ale... Takéto emócie trénerov sú v každom druhom zápase a nerieši sa to vykázaním.

Emócie sú v športe normálne a konečne sa začali prejavovať aj na trávniku v zápasoch Tatrana.

Zápas Prešovčania zvládli, ale to je len malá náplasť za drvivé prehry.

Debakel 2

Na tento zápas tretieho kola s nováčikom FC Nitra sa všetci tešili, že si Prešovčania pripíšu ďalší bod, alebo rovno tri. Nestalo sa.

Tri body si pripísala FC Nitra, ktorá deklasovala 0:4 Tatran. Musíme si priznať, že bola futbalovejšia.

Tatran opäť zaspal druhý polčas a opäť si pripísal ďalší výprask. V treťom kole už druhý.

Desivé skóre 1:9 v NTC Poprad je na hanbu.

Tak to má vyzerať

Vo štvrtom kole Fortuna ligy nastúpili zeleno-bieli v Michalovciach na štadióne MFK.

Po výbornom výkone zaslúžene vyhrali a pripísali si tak do tabuľky ďalšie tri body.

Tréner Miroslav Jantek to „vyhecoval“ pred zápasom v kabíne na výbornú.

V zápase bolo cítiť príchuť futbalu. Tak, ako tú príchuť bolo cítiť v zápase v Žiline po víťazstve 3:2.

Tak to má vyzerať... Aj keď je ešte na čom pracovať. Prístup hráčov bol na výbornú a zaslúžia si pochvalu. Michalovciam nedovolili skoro nič a to je pozitívum.

Zakliate NTC ? Alebo...

A tak mi opäť nedá pripomenúť, že NTC v Poprade nie je dobré riešenie.

Ale čo my s tým spravíme, ak niekto má iný názor a nechce si priznať, že je to chyba.

Zdá sa, že azyl v Poprade je zakliaty. Aj hráči to vedeli, že na Spiši to nebude dobré, ale rozprávať o tom nechceli, alebo nemohli...?!

Nehovoriac o tom, že teraz to aj oni majú plné zuby. Fanúšikovia sú z toho taktiež na nervy.

Zlé výsledky začiatkom ligy, aj keď mali ťažký žreb, na pohode nepridajú ani realizačnému tímu.

Len aby sa nestalo to, že za chybu niekoho iného budú vinní oni. To by bola silná káva, ktorá by sa nedala ospravedlniť ani odčiniť.

Na zápase prvého kola so Slovanom Bratislava bolo prítomných 1 212 divákov. Na zápas s nováčikom súťaže ich prišlo už len 627.

Niekto si povie, že v Bratislave na Slovan príde taktiež asi 700 divákov... Len Tatran nie je Slovan.

Najbližší zápas v Poprade odohrajú futbalisti Tatrana v šiestom kole 26. 8. 2017 o 19:00 hod, kde privítajú FK Senicu.

Keďže FK Senica nie je až tak lukratívny súper, tak budeme radi, ak zápas bude sledovať 400 divákov.

A ak Prešovčania nezabodujú aj v Zlatých Moravciach opäť sa budú všetci smiať, že návštevnosť Tatrana v NTC Poprad je ako v regionálnych súťažiach.

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny, číslo 32, v predaji od 15. 8. do 21. 8.

Domov»Sportnet na východe»Výsledková katastrofa Tatrana v NTC pokračuje aj v tejto sezóne