Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Prešovskí futbalisti iba remizovali so Senicou

Po prvom polčase vyhrávali o gól, v druhom až o dva.

Ilustračné.(Zdroj: archív)

POPRAD/PREŠOV. Prešovčania mali v tejto sezóne za sebou dva "domáce" zápasy v Poprade, v ktorých prehrali výrazným rozdielom a nepriaznivú bilanciu v NTC chceli zmeniť.

V 6. minúte sa snažil otvoriť skóre hlavičkujúci Adekunle, ale zblízka tesne minul Plachovu bránku. Riedko zaplnený štadión videl prvú priamu strelu na bránku v 11. minúte.

Postaral sa o ňu Seničan Kováč, ktorého pokus z priameho kopu zmaril brankár Talian.

V prvom polčase dominovala bojovnosť a pozorná defenzíva, takže gólových príležitostí bolo minimum.

Prešovčania viackrát skúšali šťastie strelami z väčšej vzdialenosti a to sa v 29. minúte vyplatilo ich najlepšiemu strelcovi Černákovi.

Prešovský mladík sa dostal k pokusu spoza šestnástky a s významným prispením teču obrancu Medvedeva prekonal Placha - 1:0.

Zraneného Kačalu vystriedal ešte v prvom polčase Wiezik a ten sa dvakrát dostal do sľubnej pozície.

Najskôr v 33. minúte skúsil lobom prekonať Placha, no to sa mu nepodarilo ani v 45. minúte, keď jeho pokus ľavačkou vytlačil senický brankár na rohový kop.

Prišli o dva body

V 50. minúte mohol Adekunle zvýšiť náskok Prešovčanov, no jeho strela z voleja bola efektná, ale nepresná.

V 56. minúte po zákroku Ďuriša na Udeha vzplanuli vášne na oboch stranách, čoho výsledkom bolo vzájomné vylúčenie.

O päť minút sa Prešovčania dostali do šestnástky súpera a po jednom zo súbojov sa dožadovali penalty.

Rozhodca však neprerušil hru, čo využil duchaprítomný Adekunle a zblízka prestrelil Placha - 2:0.

Dvojgólový náskok dodal Prešovčanom sebaistotu a z nej ťažil Černák v 65. minúte, keď sa dostal až pred Placha, no výbornú šancu nevyužil.

Seničania sa však nevzdávali a v 69. minúte stiahli náskok súpera. Ideálny center Medvedeva z priameho kopu našiel hlavu Michala Ranka, ktorý prekonal Taliana - 2:1.

Kontaktným gólom povzbudení hostia sa snažili o vyrovnanie, ich ofenzívne akcie boli odrazu nebezpečnejšie a Talian sa musel mať na pozore.

V 84. minúte si aj s pomocou obrany poradil so signálom hostí po priamom kope Medvedeva.

Hostia si v nadstavenom čase vytvorili tlak a o vyrovnanie na konečných 2:2 sa postaral Podhorin.

Téma: Futbal