Pondelok, 16. júl, 2018 | Meniny má Drahomír

Bardejovčanky okúsili najprestížnejšiu súťaž kontinentu

Žreb im v kvalifikácii pridelil súperov z Litvy, Turecka a z domáceho Gruzínska.

Ilustračné.(Zdroj: SITA)

BARDEJOV. Futbalistky Partizána Bardejov si víťazstvom v prvej lige žien zaručili miestenku v najprestížnejšej klubovej súťaži na starom kontinente – v Lige majstrov.

Tri stretnutia turnaja odohrali Bardejovčanky v hlavnom meste Gruzínska – v Tbilisi.

Na záver sa dočkali výhry

V úvodnom vystúpení sa im do cesty postavil súper z prvého koša – družstvo Gintra Universitetas z Litvy.

Skúsenejší celok rozhodol už do polčasu. Prvé dva góly Slovenky inkasovali v priebehu dvoch minút, od 22. do 23.

O štvrťhodinku vyhrávali Litovčanky už o tri góly.

Po zmene strán z Bardejovčaniek opadla nervozita, no napriek vyrovnanému druhému polčasu skóre skorigovať nedokázali. Naopak, Gintra v samom závere upravila na 4:0.

Po dvoch voľných dňoch sa východniarkam do cesty postavil turecký majster Konak Belediyespor. Favoritkami boli hráčky z Turecka.

Partizán inkasoval už v deviatej minúte, o niekoľko desiatok sekúnd však premiérovým gólom v Lige majstrov vyrovnala Bochinová.

V 37. minúte však svietilo na ukazovateli už 1:3 z pohľadu Bardejova. Po zmene strán slovenský zástupca inkasoval ešte dvakrát.

Majsterky Slovenska aj po druhom zápase mali dva dni voľna, kým nastúpili proti domácemu celku Martve. Na štadióne s kapacitou viac ako 27-tisíc divákov sa Bardejovčanky do súpera zahryzli od úvodu a už v šiestej minúte mladá Semanová otvorila skóre.

Práve Stelka Semanová, ktorá do Bardejova prišla z Tatrana Prešov ešte len pred sezónou, pútala v kádri bielo-modrých najväčšiu pozornosť. Nebála sa ísť do súbojov, bola rýchla a v útoku nebezpečná a prvý gól strelila zaslúžene.

Po polhodine druhý gól pridala striedajúca Strončeková a po zmene strán v 48. minúte taktiež striedajúca Tejová upravila už na rozdiel troch gólov.

V ďalšom priebehu hry si Hornošarišanky vedenie podržali a po záverečnom hvizde mohli na ihrisku vypuknúť oslavy.

Čekan: Hráčky videli, ako vyzerá európsky futbal

Aj keď sa partizánkam nepodarilo prebojovať do ďalšej fázy Ligy majstrov (zo skupiny postupovalo iba prvé družstvo), cieľ dievčatá splnili.

Okrem jednej výhry si pred novou sezónou domov zobrali aj množstvo skúseností.

„Prvé dva zápasy nám nevyšli podľa toho, ako sme si predstavovali. Posledný sme odohrali na nádhernom štadióne a na tomto štadióne sme aj trénovali, ako jediné družstvo. Poďakovanie patrí aj organizátorom a bola to pre nás taká výzva, aby sme tie tri body získali, čo sa nám aj podarilo,“ uviedol po poslednom zápase tréner Bardejova Ľubomír Čekan.

„To, čo nám dali tieto zápasy, si možno uvedomíme o mesiac. Dievčatá sa mohli presvedčiť, ako ten európsky futbal vyzerá a aký je rozdiel medzi našim futbalom a futbalom z iných krajín. Verím, že nám to pridá na sebavedomí a že nám to pomôže v ligových zápasoch naplniť ciele, ktoré nám vedenie dalo,“ pokračoval.

Podľa trénera Čekana je pozitívom, že sa ukázali mladé hráčky, Semanová či Alexandra Tejová.

Prvý ligový zápas odohrajú Bardejovčanky už túto sobotu, keď doma privítajú nováčika z Ružomberka.

„Vedenie ciele stanovilo jasne, latku nechceme podchádzať, popasujeme sa o to, aby sme uspeli v Slovenskom pohári a v lige, aby sme si Ligu majstrov mohli zahrať o rok znova,“ dodal Čekan.

Káder Bardejova v LM tvorili tieto hráčky: Kuľková, Gyomraiová – Pivovarníková, Havranová, Dimitrijević, Mazurová, Strončeková, Lemešová, Bochinová, Gmitterová, Galarovičová, Tejová, Hviščová, Jackovičová, Semanová, Kovačević, Mikolajová, Hovancová.