Prešov zdolal fínsky Cocks, skončil tretí

(Autor: TASR/František Iván)
Sportnet|3. sep 2017 o 15:32

Šarišania sa pripravili o šancu získať postupovú miestenku už v sobotu.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov obsadili na turnaji 1. skupiny kvalifikácie Ligy majstrov mužov 2017/2018 konečné 3. miesto.

Šarišania sa pripravili o šancu získať jedinú postupovú miestenku sobotňajšou semifinálovou prehrou, keď vo svojej Tatran handball aréne prehrali s rakúskym tímom Alpla HC Hard tesne 25:26 (12:13).

V nedeľňajšom súboji o konečné umiestnenie na 3. priečke zdolali zverenci trénera Slavka Golužu fínske družstvo Cocks z mesta Riihimäki 30:27 (15:10).

Napriek neúspechu v boji o účasť v skupinovej fáze najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže klubov sa účinkovanie úradujúceho slovenského šampióna na pohárovej scéne nekončí.

Družstvá z 2. a 3. pozície sa v Pohári EHF zaradia do 3. kvalifikačného kola, posledné tímy zo skupín vstúpia doň v 2. kole.

Víťaz turnaja 1. skupiny postúpi do D-skupiny LM, v ktorej už figurujú tímy HC Metalurg Skopje (Maced.), HC Motor Záporožie (Ukr.), Montpellier HB (Fr.), Besiktas Mogaz HT Istanbul (Tur.) a Čechovskí Medvedi (Rus.).

Kvalifikácia Liga majstrov: Tatran Prešov - Riihimaki Cocks: fotogaléria

3.9.2017

Priebeh stretnutia

Šarišania chceli odčiniť sobotňajšie zaváhanie a už v prvej dvadsaťminútovke získali päťgólový náskok (10:5).

Potom ho ešte zvýšili na 14:8, ale súper pred prestávkou skorigoval zo svojho pohľadu na polčasových 5:10.

Po zmene strán si Tatran udržiaval bezpečné vedenie.

V 48. mal k dobru šesť gólov (25:19), v 53. min za stavu 27:20 to vyzeralo, že by mohol dosiahnuť aj dvojciferné víťazstvo.

Opak bol však pravdou. Fínsky zástupca v 56. min prehrával 23:27 a v predposlednej minúte už len 26:29.

Viac však už nestihol zdramatizovať duel.

Hlasy po zápase

Slavko Goluža, tréner Tatrana Prešov: "Oproti včerajšiemu zápasu sme na našej hre veľa nezmenili. Hrali sme s rovnakou taktikou, ale dnes to bolo výrazne iné. Naše mužstvo potrebuje čas. Vieme o našich problémoch a pracujeme na nich. Z každého zápasu sa snažíme vyťažiť maximum. Teraz nás čaká ďalšie náročné obdobie, v ktorom nás čakajú tímy ako Záhreb či Celje. Môžem sľúbiť, že spravíme maximum pre to, aby bolo čo najmenej výkyvov v našich výkonoch."

Lukáš Urban, spojka Tatrana Prešov: "Dnes sme hrali viac do tela, lepšie sme pokrývali súperove spojky. Včera sme veľmi hrali cez stred ihriska, dnes viac po krajoch. Zatiaľ prešiel iba krátky čas na to, aby sme hrali tak kvalitne, ak od nás vyžaduje tréner."

Výsledky - turnaj kvalifikácie Ligy majstrov v hádzanej mužov 2017/2018 - 1. skupina (Prešov/SR) - nedeľa:

o 3. miesto:

Tatran Prešov (SR) - Cocks (Fín.) 30:27 (15:10)

Najviac gólov: D. Krok 7, Butorac 5/1, L. Urban a Číp po 4 - Rönnberg 5, Basarič 4Pok. hody: 1/1 - 5/4, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Herczeg a Südi (obaja Maď.), 1000 divákov