Prešov uhral v Dunajskej Strede bezgólovú remízu

Tréner 1. FC Tatran Prešov Miroslav Jantek.
Tréner 1. FC Tatran Prešov Miroslav Jantek. (Autor: SITA)
Sportnet|9. sep 2017 o 21:10

Dunajská Streda útočila až do poslednej minúty, ale Tatran nekapituloval.

DUNAJSKÁ STREDA, PREŠOV. Dunajská Streda na vlastnom ihrisku remizovala s Prešovom 0:0 v sobotňajšom stretnutí 7. kola slovenskej futbalovej Fortuna ligy.

Dunajská Streda nastúpila už s novou posilou, na hrote útoku sa predstavil Tomáš Malec.

Priebeh stretnutia

Už v tretej minúte musel prešovský gólman vytiahnuť svoje umenie, keď po centri zlikvidoval Šatkovu hlavičku.

V 20. minúte sa rozbehol najlepší strelec Tatrana Roland Černák, ale strelecký pokus bol zblokovaný Živkovičom.

Loptu mala viac na kopačkách Dunajská Streda, ale Prešovčania útokom odolali, v niektorých prípadoch aj nebezpečne útočili.

V prvom polčase sa hralo prevažne medzi dvomi šestnástkami, bez výraznejších šancí.

V 39. minúte sa blysol aj Tomáš Malec, po centri Živkoviča však pálil nad.

V 40. minúte lopta Vidu skončila v sieti, avšak hráč Dunajskej Stredy bol v postavení mimo hry.

Druhý polčas začali domáci hneď gólovou šancou, ale Pačindovu strelu Talian bezpečne kryl.

V 60. minúte sa mohol gólovo presadiť čerstvo striedaný Davis, ktorý po centri hlavičkoval tesne vedľa.

Napriek veľkej prevahe nedokázala Dunajská Streda zo svojich útokov vyťažiť úvodný gól zápasu.

Dobrú robotu odviedol obranca Maduka, ktorý sa zaskvel hlavne pri vysokých centroch.

Dunajská Streda útočila až do poslednej minúty, avšak Tatran nekapituloval.

Hlasy po zápase

Marco Rossi, tréner DAC-u: "Dnes to bol ťažký zápas. Hrali sme proti súperovi, ktorý sa viac bránil a spoliehal sa na kontry. Potrebujeme vyhrať súboje a väčšiu kreativitu v posledných 25 metroch na ihrisku. Toto nám dnes chýbalo a preto sme nevyhrali."

Miroslav Jantek, tréner Prešova: "Gratulujem domácim k zápasu a atmosfére. Mali sme zámer, pre ktorý sme prišli. Zámerom bol zúžiť priestor na ihrisku. Darilo sa nám, ustáli sme súperove útoky. Z pohľadu ofenzívy nie som spokojný, mali sme málo aktivity."

Futbal - Fortuna liga 2017/2018 - 7. kolo - sobota

FC DAC 1904 Dunajská Streda - 1. FC Tatran Prešov 0:0

ŽK: 49. Kalmár - 8. Wiezik, rozhodovali: Glova - Vorel, Bednár

Zostavy:

Dunajská Streda: Macej - Koštrna, T. Huk, Šatka, M. Živkovič - M. Ljubičič - Pačinda (71. Čmelík), Kalmár, B. Ľupták, Vida (59. E. Davis) - T. Malec (77. Pambou)

Prešov: J. Talian - Streňo, Jacko, Udeh, Miliutin - T. Sedlák, J. Dzurík - R. Černák (90.+ Hovančík), P. Katona, Issa Adekunle (80. Špyrka) - Wiezik (67. Keresteš)

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže po sobotňajších zápasoch 7. kola:

1. Nitra 6 5 1 0 10:1 16

2. Slovan Bratislava 7 4 3 0 17:8 15

3. Zlaté Moravce 7 4 0 3 10:7 12

4. Dunajská Streda 7 3 3 1 10:8 12

5. Trnava 6 4 0 2 9:7 12

6. Ružomberok 7 3 2 2 14:10 11

7. Žilina 7 3 0 4 18:14 9

8. Prešov 7 2 2 3 8:17 8