Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Prešov náskok Olomouca zmazal v závere

Gubiková v pozícii asistentky trénera zasadla na lavičku.

Ilustračné.(Zdroj: archív)

PREŠOV. V prvom tohtosezónnom vystúpení spoločnej slovensko – českej MOL ligy vyhrali hádzanárky ŠŠK Prešov nad nováčikom súťaže z Hodonína.

V druhom domácom stretnutí nastúpili už proti silnejšiemu súperovi z Olomouca a to sa skončilo po dramatickom závere deľbou bodov.

Posledná strela sa neujala

Skóre zápasu sa v prvom polčase posúvalo od úvodu slimačím tempom.

Na jednej strane nepresnosti vo finálnej fáze akcií, na druhej parádne zákroky oboch gólmaniek, Prešovčanky K. Bernátovej a hosťujúcej Poláškovej.

A tak v 12. minúte to bolo len 3:3, v dvadsiatej 5:5 a polčas sa skončil osem ku ôsmim.

Zaujímavejšie veci sa diali po prestávke.

Domáce družstvo nezachytilo nástup hosťujúceho a Olomouc si za pár minút vypracoval trojgólový náskok.

Kým olomoucká Zora ťažila zo streľby viacerých hráčok, v prešovskom ŠŠK ju obstarávali len tri kľúčové strelkyne, v konečnom účtovaní osemgólová Šutranová, sedemgólová Harčarufková a s tromi presnými zásahmi Bačíková.

Už sa zdalo, že Olomoučanky zabodujú v Prešove naplno. Šesť minút pred koncom viedli o štyri góly. Zverenky trénera Dušana Daniša sa však nevzdali a dve minúty pred koncom vyrovnali.

A nechýbalo veľa k víťaznému obratu. Tesne pred záverečným hvizdom zakončovala Vraňuchová, no lopta do siete brány najlepšej hráčky českého tímu neprenikla.

Gubiková v nezvyklej role

ŠŠK Prešov nastúpil proti Olomoucu bez dvoch hráčok základnej zostavy, reprezentačnej brankárky Lucie Gubikovej a po operácii kolena sa zotavujúcej Maryny Lebedievovej.

Kým druhá z menovaných sedela v hľadisku ŠH Hotelovej akadémie na Baštovej, L. Gubiková v pozícii asistentky trénera zasadla na lavičku.

„Mám nejaké problémy s kolenom, preto som nechcela riskovať zhoršenie súčasného stavu a tak ostala len na lavičke. Trénerovi Danišovi som však do roboty nezasahovala,“ tvrdila po skončení zápasu slovenská reprezentantka.

„Katke Bernátovej som držala palce, niečo sme si aj počas oddychových časov povedali. Rozumieme si dobre a takto to bolo aj teraz. Neraz naše družstvo podržala a i ona má zásluhu na tom, že sa to napokon skončilo remízou. Škoda, mohli sme získať aj viac. V dôležitých fázach stretnutia však mnoho akcií volalo po góloch, no aj brankárka hostí mala svoj deň. Zápas mal ale dobrý náboj, diváci mu vytvorili veľmi dobrú kulisu. Dievčatá v závere dobre finišovali a pri troške šťastia mohli aj vyhrať.“

Téma: Hádzaná