Tatran statočne vzdoroval víťazovi Ligy majstrov

(Autor: SITA/Viktor Zamborský)
SITA|19. sep 2017 o 22:26

Prešovskí hádzanári prehrali v Skopje v 4. kole SEHA Ligy 28:32.

SKOPJE. V stretnutí 4. kola nadnárodnej SEHA Ligy prehral Tatrana Prešov na pôde úradujúceho víťaza Ligy majstrov, macedónskeho Vardaru Skopje, rozdielom štyroch gólov.

Vardar si rozhodujúci náskok vypracoval v druhej časti prvého polčasu, v polčase to bolo o sedem gólov (18:11).

Prešovčanom slúži ku cti, že v druhom polčase nezabalili zápas a bojovali až do konca. Výsledkom bolo konečné, lichotivé skóre a čestná prehra 28:32.

Favorit rozhodol v prvom polčase

Prešovčania držali krok do 10. min (5:5). Domáci potom v priebehu troch minút odskočili na 9:5.

Hoci Tatran skorigoval na 8:10, v závere I. polčasu mal už sedemgólové manko.

Krátko po zmene strán narástlo skopjanské vedenie na 20:11.

V 36. min znížili hostia na 15:20, ale Vardar kontroloval vývoj a vzápätí kontroval na 23:15.

V záverečnej desaťminútovke ubral z plynu, čo Šarišania využili na skorigovanie z 20:29 na 25:29 a štvorgólový rozdiel svietil na ukazovateli skóre aj po záverečnom hvizde.

Vyrovnaná bilancia

V prešovskom drese bol najlepším strelcom opäť Bruno Butorac (8 gólov).

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po štvrtom tohtosezónnom vystúpení v súťaži vyrovnanú bilanciu 2 víťazstvá - 2 prehry a so 6 bodmi v tabuľke klesli na 5. miesto.

Úradujúci slovenský šampión najbližšie nastúpi v SEHA League v utorok 3. októbra, keď privíta srbského nováčika Dinamo Pančevo.

Vardar Skopje - Tatran Prešov 32:28 (18:11)

Prešov: Čupryna, Cvitkovič – Hrstka 3, Krok 3, Rečičár 1/1, L. Urban 5, Pekár, Číp 5, Peskov, Vučko, Jankovič, Butorac 8/2, Kasal 1, Carapkin, Babič 2.

Najviac gólov domácich: Ferreira, Karačič, Cindrič, Šiškarev, Borozan po 4.

Rozhodovali: Mitrovič, Vesovič,(obaja ČH), 7 m hody: 4/2 - 4/3, vylúčení: 4:7