Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|24. sep 2017 o 18:53

Úradujúci slovenský nemal ťažkosti potvrdiť úlohu veľkého favorita.

MALACKY. Úradujúci slovenský šampión Tatran Prešov nemal ťažkosti potvrdiť úlohu veľkého favorita v nedeľňajšom stretnutí 4. kola Slovnaft handball extraligy mužov na palubovke Strojára Malacky.

Šarišania prehrávali len raz, hneď v úvode, keď sa v 2. min presadil najnebezpečnejší hráč domácich Anur Burnazovič.

Potom prišla sedemgólová šnúra hostí, ktorá určila ráz zápasu.

Tatran už v 20. min viedol dvojciferným rozdielom (17:7) a v polčasovej prestávke to vyzeralo na hrozivý debakel Strojára (10:27).

Zverenci trénera Slavka Golužu po zmene strán ešte zveľadili svoje vedenie a hoci nedosiahli métu 50 strelených gólov, skóre v tabuľke si vylepšili o vysoké víťazstvo 47:16.

Za pozornosť stojí, že, dvaja balkánski hráči v drese Tatrana - Bruno Butorac (11) a Leon Vučko (10) dosiahli v súčte o päť presných zásahov viac ako celý tím Malaciek.

Prešovčania sa v aktuálnom poradí najvyššej slovenskej súťaže posunuli na 2. miesto za zatiaľ tiež stopercentnú Šaľu, ktorá však odohrala o duel viac.

Malačania zostali na 7. priečke.

TJ Strojár Malacky - Tatran Prešov 16:47 (10:27)

Najviac gólov: Oslej 5, Burnazovič 5/2, Hlaváč a R. Baláž po 2 - Butorac 11/2, Vučko 10, L. Urban 8

pok. hody: 4/3 - 2/2,

vylúčení: 2 - 2,

rozhodovali: Balogh a Klimko,