Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|24. sep 2017 o 21:16

V popradskom NTC sa 1. FC Tatran Prešov vôbec nedarilo.

POPRAD. Futbalisti Trenčína s prehľadom uspeli v Poprade, keď zvíťazili nad hráčmi Prešova jednoznačne 7:0 v nedeľňajšom stretnutí 10. kola slovenskej najvyššej súťaže.

Hostia rozhodli už v prvom polčase počas desiatich minút - presadili sa Desley Ubbink, Giorgi Beridze a Antonio Mance.

Po zmene strán dokonali skazu Prešova Hillary Gong, dvojgólový Rangelo Janga a opäť Beridze.

Tatran prehral tretíkrát po sebe, z víťazstva sa netešil ani v šiestom dueli v sérii.

Trenčín dosiahol druhý trojbodový zápis pod trénerskou taktovkou dvojice Cifranič - Marčok.

Povedali po zápase

Miroslav Jantek, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Rešpektovali sme kvalitu Trenčína, ale mali sme určitý zámer. Kvalita súperových hráčov je momentálne neporovnateľne vyššia než našich. Naše návraty do obrannej zóny po strate lôpt boli slabé a to bola jedna z príčin nedeľnej prehry. V druhom polčase sme mali zámer sústrediť sa na defenzívu, aby sme nedostali ďalšie góly. Žiaľ, v nedeľu sme boli veľmi slabí v defenzíve, ale aj vo vzťahu ku klubu. Nedeľná prezentácia hráčov určite nie je cesta. Beriem plnú zodpovednosť za výsledok a za taktiku, ktorú sme mali, a chyby budem hľadať v prvom rade u seba. O to viac ma to mrzí voči klubu a fanúšikom. Súperovi, samozrejme, gratulujem k zaslúženému víťazstvu."

Roman Marčok, tréner AS Trenčín: "Do zápasu sme chceli vstúpiť aktívne a dominovať na ihrisku. Vstup do stretnutia sa nám nepodaril, začali sme vlažne a mysleli sme si, že víťazstvo dostaneme zadarmo. Po prvom góle sme sa upokojili. Začali sme kombinovať, lepšie behať a boli sme aktívni. Dá sa povedať, že už po prvom polčase bolo o víťazovi rozhodnuté. Hráčov sme však upozorňovali, že chceme vyhrať aj druhý polčas. V ňom sme ukázali, že máme vyššiu kvalitu ako súper. Za jednoznačného stavu sa nám hralo ľahšie a vychádzalo nám veľa
vecí."

1. FC Tatran Prešov - AS Trenčín 0:7 (0:3)

- hralo sa v NTC Poprad

Góly: 60. a 78. Janga, 33. a 89. Beridze, 27. Ubbink, 37. Antonio Mance, 46. H. Gong,

ŽK: 66. R. Černák, 76. Petko (obaja Prešov),

rozhodovali: Glova - D. Hrčka, Roszbeck

Zostavy:

Prešov: J. Talian (44. Ferenc) - Petko, P. Jacko, Udeh, Miliutin - J. Dzurík, P. Katona - Issa Adekunle (65. T. Sedlák), R. Černák, Streňo - Wiezik

Trenčín: Šemrinec - P. Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - El Mahdioui - Van Haaren, Ubbink (70. Zubairu) - H. Gong (77. Paur), Antonio Mance (47. Janga), Beridze