Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Volejbalistky Prešova v ouvertúre extraligy tesne podľahli Nitre

Nový ročník extraligy žien vo volejbale sa začal.

Prešovčanky hostili Nitru.(Zdroj: Imrich Olejník)

PREŠOV. Bronzové medailistky z vlaňajšieho ročníka sa v prvom kole stretli na domácej palubovke s Volley project UKF Nitra.

Zopakoval sa tak posledný ligový zápas z minulej sezóny. Prešovčankám vstup do nového ročníka nevyšiel podľa predstáv a hráčkam družstva Volley project UKF Nitra podľahli 2:3.

Prvý set mali domáce hráčky dobré rozohraný. Bolo ich na palubovke vidieť a súpera sa nezľakli.

Vyhrávali 15:10 i 17:11. Nitra ale zbrane nezložila a piatimi loptami v rade znížila na 17:16. Prešovčanky sa akoby zľakli a prichádzali o isté lopty.

To bola voda na mlyn pre UKF, ktorá otočila nepriaznivý stav a vyhrala prvý set. V druhom sete predvádzali Nitrianky doslova exhibíciu a domáce družstvo nevedelo, „kudy kam“.

Do tretieho setu išli Prešovčanky s tým, že chcú Nitru ešte potrápiť.

Slová trénera Bočkaya padli na úrodnú pôdu a domáce hráčky znížili na 1:2, keď tretí set vyhrali 25:22. Prešovčanky v ňom zvrátili nepriaznivý stav z 8:12 a 16:21.

V dobrej koncentrácií pokračovali Prešovčanky aj naďalej. Štvrtý set, ktorý bol najvyrovnanejší, vyhrali 25:23 a dráma bola na svete.

Piaty set mali v rukách Nitrianky. Vypracovali si náskok 6:1 a 9:3. Domáce hráčky sa nedokázali vyvarovať chýb. To bolo zlomové a piaty set prehrali 9:15.

Volley project UKF Nitra si tak vezie z horúcej prešovskej pôdy cenné tesné víťazstvo.

František Bočkay, tréner Prešova: „Bol to taký typický prvý zápas novej sezóny extraligy, kde sa tá krivka v zápase tej výkonnosti hýbala raz hore, raz dole. Zápas sme začali veľmi dobre. Vyhrávali sme dokonca 17:11 v prvom sete. Potom prišiel z našej strany útlm. Nitra mala dobrý servis. Škoda toho prvého setu. To isté platilo aj v druhom sete. Mali sme problém s prihrávkou. Nevedeli sme sa presadiť v útoku.

Dievčatá som upozorňoval po druhom sete, nech sú trpezlivé a do toho servisu sa dostanú. To sa aj stalo. Znížili sme na 1:2. Vo štvrtom sete to bolo presne tak, ako aj v treťom. Vychádzal nám servis a ubránili sme UKF od siete. V tajbrejku sme nezachytili úvod a to sa s nami viezlo až do konca. Zlomové v zápase boli náš servis a nahrávky. Nehovoriac o tom, že sme nezachytili úvod druhého a tretieho setu.“

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č. 38/2017. V predaji od utorka 26. septembra do pondelka 2. októbra.

Pridajte sa aj do facebookovej skupiny Šport Šariš, kde nájdete viac aktuálnych športových správ z regiónu.