Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Volejbalistky v extralige zdolali aj Pezinčanky

Do tabuľky si Prešovčanky pripísali dva body a upevnili si 2. pozíciu.

ilustračnéilustračné (Zdroj: SITA)

PREŠOV. V štvrtom kole extraligy privítali žien Prešovčanky hráčky Pezinka. Už prvý set naznačoval, že to nebudú mať domáce hráčky vôbec jednoduché.

Hneď v jeho úvode sa Pezinčanky ujali vedenia 5:0 aj vďaka trom esám Erteltovej.

Hoci Schniererová znížila dvomi esami na 3:5, Pezinok bol pri chuti a išiel dokonca do vedenia 3:11.

Domáce hráčky sa však nevzdávali. Na 18:21 znižovala Povrazníková a diváci verili, že tento set dokážu domáce ešte otočiť. Nestalo sa a napokon volejbalistky z Pezinka vyhrali prvý set 25:21.

Druhý set bol ako cez kopirák toho prvého. Pezinčanky sa ujali vedenia 6:0 a domáce hráčky boli súce na uterák. Druhý set nakoniec skončil víťazstvom Pezinka vysoko 25:13.

Do tretieho setu vstupovali Prešovčanky s tým, že chcú ešte zdramatizovať zápas a slová trénera Bočkaya im pomohli.

Hoci hráčky Prešova prehrávali na začiatku tretieho setu 3:4, hrali aktívne a ôsmimi loptami v rade si spravili náskok, ktorý bol dôležitý. Hosťujúce hráčky kopili chyby na útoku a keď Jakábová dala eso, bol stav už 21:13.

Prešovčanky tak znížili stav na 1:2 a aj celý štvrtý set sa vyvíjal pre VK Eperiu priaznivo. Vyhrávali 4:2, 8:3 a 13:9 a nakoniec ho vyhrali 25:18 a vyrovnali stav zápasu na 2:2 a hral sa piaty set.

Ak dvakrát zvládla úspešný útok Jakábová a k nej sa pridala esom Vrabcová, Prešovčanky vyhrávali 3:1. Pezinok sa ale nechcel vzdať a jej hráčky otočili nepriaznivý stav z 1:3 na 6:3.

To isté si povedali aj domáce dievčatá a po úspešnom útoku Povrazníkovej, úspešnému bloku Obermanovej a Povrazníkovej a Jakábovej tromi esami, otočili stav na 9:6.

Ak na 13:9 upravovala esom Povrazníková nikto už nepochyboval o víťazstve VK. Nakoniec zápas Prešovčanky zvládli a piaty set vyhrali 15:12.

Imrich Olejník (manažér VK Eperia Prešov): V tomto zápase sme sa veľmi ťažko rozbiehali. Vplyv nato mali dva aspekty a to tie, že hráčky cez týždeň bojovali s chrípkovým vírusom a ďalším, že zápas sme začali neskôr ako bolo plánované. Dievčatá sa nevedeli dostať do tempa. Súper začal dobre dva úvodné sety, keď nás zatlačil svojim servisom a nám viazla prihrávka a súhra na útoku. Aj keď sme prehrávali 2:0 na sety nevzdávali sme sa. Zatlačili sme súpera od siete ku koncu ihriska, čím sme im narušili súhru na útok a začali sme mi lepšie servovať a útočiť. V tom čase sa darilo nahrávačke Vrabcovej a jednak to išlo aj naším útočiacim hráčkam Jakábovej a Povrazníkovej. Svoje tempo sme aj vďaka podpore v hľadisku sme dokázali využiť aj v tajbrejku."

VK Eperia Prešov – VTC Pezinok-Bilíková 3:2 (-21, -13, 16, 18, 12)