Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Prešovskí hádzanári si vezú z Chorvátska všetky body

Tatran Prešov zvíťazil v 6. kole SEHA ligy na palubovke Nexe Našice.

Ilustračné.(Zdroj: archív)

NAŠICE/PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov prvýkrát v 7. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" uspeli na palubovke súpera.

Vo štvrtkovom stretnutí 6. kola dokázali zvíťaziť na pôde chorvátskeho tímu RK Nexe Našice 27:23 (13:15).

Najlepším strelcom hostí bol so 7 gólmi krídelník Tomáš Číp, šesťkrát sa presadili Slovinec Januš Lapajne a Chorvát Bruno Butorac.

Začali zle

Prešovčania začali štvrtkové stretnutie zle, v 9. min prehrávali 0:3. O štyri minúty neskôr však bolo po Čípovej strele vyrovnané - 4:4.

Domáci hádzanári však v prvom polčase naklonili misky váh na svoju stranu (15:13).

Najlepší strelec duelu Ivan Sršen v 35. min zvýšil na 18:15.

Šarišania však nerezignovali a otočili nepriaznivý stav - prvýkrát v dueli ich poslal do vedenia Lapajne v 39. min (19:18).

Tatran potom síce tri razy inkasoval, ale následne strelil päť gólov po sebe.

Číp stanovil v 53. min na 24:21 pre hostí, ktorí si už cenné víťazstvo nenechali vziať.

Sú na 3. mieste

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po šiestom tohtosezónnom vystúpení v súťaži bilanciu 4 víťazstvá - 2 prehry a s 12 bodmi v tabuľke figurujú na treťom mieste.

Ďalšie stretnutie v SEHA League čaká úradujúceho slovenského šampióna v utorok 7. novembra, keď bude v 7. kole hostiť vo svojej Tatran handball aréne srbský tím RK Vojvodina Nový Sad.

Hlasy po záase

Slavko Goluža, tréner Tatrana Prešov: V prvom rade blahoželanie tímu. Je to veľké víťazstvo, pretože v Našiciach sa hrá veľmi ťažko. V prvom polčase sme síce nepodali optimálny výkon, bolo to ustráchané a statické. V druhom polčase sme ale zlepšili hru, predovšetkým obranu a výsledok sa dostavil. V danom momente si však nepripúšťame žiadnu eufóriu, ostávame nohami pevne na zemi. Musíme sa pripraviť na ďalšie ťažké súťažné obdobie, ktoré je pred nami.“

Tomáš Číp, najlepší strelec Tatrana so 7 gólmi: „Vedeli sme, že to nebude ľahké stretnutie a že Našice hrajú doma veľmi dobre. Myslím si, že sme boli dobre pripravení a aj keď sme začiatok nemali veľmi dobrý, potom sme sa do toho dostali. Všetci sme odviedli dobrú prácu a zaslúžene sme vyhrali. Po reprezentačnej pauze by sme sa chceli vrátiť k dobrým výsledkom a udržať našu hru, náš koncept a dosiahnuť dobré výsledky v SEHA lige, aj Pohári EHF.“

Miroslav Benický, generálny manažér: „Dnešný zápas ukázal ako dôležité je hrať tímovo. Predovšetkým v druhom polčase sme zlepšili obranu, na ktorej zakladáme v tejto sezóne našu hru. Veľkú úlohu v tom zohral kapitán Rado Pekár, ktorý obranu v kritických momentoch skonsolidoval a niekoľko kľúčových zákrokov predviedol Igor Čupryna. Zároveň sa skvele uviedla nová posila Januš Lapajne, ktorý okrem gólov dokázal aj otvárať hráčov na pozícii pivota a vytvárať šance, z ktorých padali góly, alebo boli sedemmetrové hody. Bol to ťažký zápas, s víťazstvom sme spokojní a pokračujeme v tvrdej práci, ktorú pod trénerom Golužom praktizujeme od samého začiatku. Čaká nás asociačná pauza, no hneď po nej návrat k nastavenému plánu. Prichádza totiž veľmi ťažký program - 3. kolo Pohára EHF a náročné zápasy v SEHA lige na palubovkách súperov. Sezónu máme pred sebou, ale v danom momente sme spokojní a urobíme všetko preto, aby sme v predvedených výkonoch pokračovali, respektíve ich ešte zlepšili.“

Téma: Hádzaná