Tatran najtesnejšie podľahol majstrovi zo Žiliny

Gól v prešovskej sieti.
Gól v prešovskej sieti. (Autor: TASR/František Iván)
TASR|22. okt 2017 o 18:54

O prehre Prešova rozhodol gól Mráza z prvého polčasu.

POPRAD. Futbalisti Tatrana Prešov prehrali v 13. kole Fortuna ligy na ihrisku v Poprade s majstrovským MFK Žilina 0:1.

Jediný gól duelu strelil ešte v prvom polčase Mráz.

Futbalová Fortuna liga: Prešov - Žilina: fotogaléria

23.10.2017

Prešov mohol otvoriť skóre

Prvý polčas bol najmä o žilinskej snahe o úvodný gól. Hostia mali viac z hry, do šancí sa však najskôr dostávali Prešovčania.

V 5. minúte sa domáci mohli dostať do výbornej príležitosti, Katona však namiesto nádejného brejku volil prihrávku Wiezikovi a toho Žilinčania odzbrojili.

Žilinský brankár Volešák v 24. minúte iba vyrazil strelu pred Wiezika, ktorý pred odkrytou bránkou trestuhodne prestrelil.

Žilinský trest prišiel o tri minúty. Špalek sa na bránkovej čiare zbavil protihráča, ako adresáta prihrávky si vybral Mráza, ktorý zblízka prestrelil Slančíka - 0:1.

Hostí strelený gól upokojil a hoci ich ďalším ofenzívnym snahám Prešovčania dlho odolávali, boli to hostia, kto diktoval tempo.

V závere prvého polčasu mohli poistiť svoj náskok, Mráz však biliardovú akciu zakončil strelou do Slančíka.

Majster udržal tesné vedenie

Žilinčania začali druhý polčas tak, ako skončili prvý - nepremenenou šancou, keď Špalekovu akciu zakončil Káčer strelou na pripraveného brankára Slančíka.

Hostia mali čoraz väčší problém presadiť sa cez obranu súpera a Prešovčania dlho živili šancu na vyrovnanie.

To platilo aj po 62. minúte a nepresnej hlavičke Hancka. V 64. minúte sa brankár Prešovčanov Slančík vyznamenal pri prudkej strele Jánošíka.

Žilinčania sa v závere sústredili na udržanie si tesného náskoku, čo sa im aj vďaka nevýrazným ofenzívnym snahám Prešovčanov podarilo. Nič na tom nezmenila ani tvrdá, no nepresná strela Udeha v nadstavenom čase.

Hlasy po zápase

Sergij Kovalec, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Prehrali sme s kvalitným súperom. Tréner Žiliny mal k dispozícii veľa mladých hráčov, ktorí ukázali svoju kvalitu. Hostia ukázali dobrý systém a potvrdili, prečo sú na Slovensku vysoko. My sme chceli bodovať, ale kvalita súpera bola vyššia."

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina: "Dôležité víťazstvo s podporou našich fanúšikov. Inak by to bolo mimoriadne komorné prostredie. Je naozaj náročné tu hrať. Pre nás bolo dôležité, že sme neinkasovali po prvej šanci domácich v úvode zápasu. V prvom polčase sme dominovali, ale vďaka nízkej efektivite súper stále žil. Mali sme aj veľmi dobrý vstup do druhého polčasu, keď sme mali dve veľké šance. Záver bol dramatický, keď už súper riskoval, ale naši chalani udržali čisté konto. Toto víťazstvo si vážime. Nerodilo sa jednoducho a preto je veľmi cenné."

1. FC Tatran Prešov – MŠK Žilina 0:1 (0:1)

Gól: 27. Mráz.

Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Dzurík - Špalek, Chvátal, Škvarka, 335 divákov.

1. FC Tatran Prešov: Slančík - Bartek, Udeh, Jacko, Miliutin - Černák (80. Trebuňák), Keresteš, Sedlák (46. Dzurík), Adekunle - Katona (46. Streňo) , Wiezik

MŠK Žilina: Volešák - Chvátal, Kaša, Hancko, Mazáň - Škvarka(90. Králik), Diaz, Káčer - Jánošík (84. Lačný), Mráz, Špalek (78.Holúbek)