Prešovčanky hostili Nitru.
Prešovčanky hostili Nitru. (Autor: Imrich Olejník)
Sportnet|24. okt 2017 o 00:00

Prehrali pri Dunaji aj doma.

PREŠOV. Prešovské volejbalistky majú za sebou dva neúspešné stretnutia. V rámci piateho kola extraligy žien Prešovčanky cestovali na pôdu Slávie EU Bratislava.

Domáce hráčky boli favoritom stretnutia. Úvod prvého setu bol vyrovnaný. Prešovčanky síce tesne prehrávali, ale dokázali s favoritom držať krok.

Domáce ale hrali svoju hru a pomaličky svoj náskok zvyšovali. Úvodný set vyhrali 25:14.

Bojovali ako levice

Bodovo bol druhý set ako na hojdačke. Domáce hráčky boli pri chuti a ak zvládla Šunderlíková úspešný útok, bol stav 17:13.

Hráčky Prešova sa ale nechceli vzdať šance na úspech. Domáci tím si však už ustrážil vedenie a nakoniec druhý set vyhral 25:22.

V treťom sete dominovali opäť domáce hráčky VK Slávia EU Bratislava, v ktorom nepripustili žiadnu drámu. Set ukončila Herdová esom a upravila stav na konečných 25:8.

Ani doma sa nedarilo

V siedmom kole extraligy žien hostili Prešovčanky majstra z Bratislavy – družstvo STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava.

Prvý set bol vyrovnaný a bolo vidno, že domáce hráčky sa chcú pobiť o dobrý výsledok. Úvod sa pre nich vyvíjal priaznivo. Viedli 3:1 a na 5:2 upravovala Obermanová úspešným útokom. Strabag ale štyrmi loptami otočil priebeh, keď Candráková zvládla dvakrát úspešný blok. Atraktívny volejbal pokračoval aj naďalej a ak Povrazníková zvládla druhé eso v rade, Prešovčanky otočili nepriaznivý stav z 7:10 na 11:10. Prešovčanky sa držali stále v hre. Vyhrávali 13:11 a 15:14. Za stavu 17:18 ale hosťujúce hráčky štyrmi loptami zvýšili náskok na 17:22, čo bolo v prvom sete rozhodujúce. VK Eperia sa ešte pokúšala zdramatizovať prvý set, keď na 23:23 upravovala Schniererová úspešným útokom, ale nakoniec sa tešili hráčky bratislavského Strabagu.

Druhý set začali domáce hráčky katastrofálne. Prvý bod získali až za stavu 0:10. Bratislavčanky s prehľadom zvládli druhý set, keď vyhrali vysoko 25:8.

Tretí set bol ako cez kopirák toho druhého, keď stav bol už 1:11 pre hosťujúce hráčky. Tretí set nakoniec zvládli hostia 25:14 a tešili sa z celkového víťazstva 3:0.

Hlas trénera

Oba zápasy zhodnotil tréner František Bočkay. Komentár zápasu proti Slavii: „Na súpera sme sa po taktickej stránke pripravili dobre. Mali sme v týždni nejaké virózy, ale prehru tým nemôžeme ospravedlňovať. V prvom sete nás súper zatlačil servisom, čo sme sa mu snažili oplácať, ale vychádzalo nám to len v určitých pasážach a nie v priebehu celého setu. V druhom sete sme už hrali volejbal, ktorý sme chceli hrať. Súpera sme dokázali zatlačiť a preto bola hra taká vyrovnanejšia. Ten tretí set si viac menej neviem vysvetliť. Nastal úplný výbuch. Súper nás tlačil a nakoniec to skončilo debaklom.“

Komentár zápasu proti Strabag Volleyball Club FTVŠ UK: „Dnes sme hrali s lepším súperom ako v stredu. Má výbornú obranu podporovanú dvoma útočníčkami zo Srbska. Tieto nám robili najväčší problém. Paradoxne sme sa v prvom sete s tým dokázali vysporiadať. V koncovke sme spravili dve chyby a práve o tie dve chyby bol súper lepší. V druhom a treťom sete sme nezachytili začiatok. Súpera sme si nechali bodovo utiecť. Hostia vyhrali zaslúžene.“

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č.42/2017. V predaji od utorka 24. 10. do pondelka 30. 10.

Domov»Sportnet na východe»Prešovské volejbalistky v súbojoch s Bratislavčankami nepochodili