Prešovčania v súboji proti Trenčínu. ⋌FOTO: FB VK MIRAD PU
Prešovčania v súboji proti Trenčínu. ⋌FOTO: FB VK MIRAD PU (Autor: fb VK Mirad PU)
Ján Jacoš|24. okt 2017 o 00:00

V extralige volejbalistov hrá Prešov už vo štvrtok s Myjavou.

PREŠOV. Extraliga volejbalistov je v plnom prúde. V šiestom kole prehral VK Mirad PU Prešov na pôde Prievidze 0:3 (17:25, 22:25, 23:25).

Mirad PU hral v zostave: Jurko, Sopko st., Hudák, Červeň, Macko, Katona (libero T. Lampart, S. Lampart, Gula, Rajduga, Mikovčík). V sobotňajšom zápase siedmeho kola zdolali Šarišania COP Trenčín 3:0 (21, 19, 19), Mirad PU: Jurko, Sopko st., Hudák, Červeň, Macko, Katona (liberá T. Lampart, Pavlinský, Mikovčík, Gula, S. Lampart, Rajduga). Najlepší hráč zápasu: Michal Hudák (Prešov).

Prešovčania nezachytili v súboji v Prievidzi úvod prvého setu. V druhom sete hostia vynikli v bojovnosti a hrala sa vyrovnaná partia. Domáci lepšie zvládli jej koncovku.

Tretí set zverenci Jaroslava Vlka poriadne zdramatizovali, Prievidza na ukončenie zápasu potrebovala osem mečbalov... Prešov znížil pri servise Mikovčíka zo 16:24 na 23:24, duel napokon ukončil Kubš.

Prešovčania v Prievidzi poriadne zdramatizovali tretí set.

J. Vlk: „Po dlhšom čase nastúpil v základnej zostave nahrávač Jurko. V prvom sete bolo na našej strane veľa nepresností, chýbala agresivita v útoku. V druhom sete sa naša hra zlepšila, skoro v celom sete sme viedli, ušlo nám to pri Ludhovom podaní. V treťom sete za stavu 16:24 to už vyzeralo na zabalenie, nakoniec sme ho zdramatizovali a mohli sme ho aj vyhrať.“

Trenčín zvládli

V 7. kole privítal domáci klub VK Mirad PU Prešov na svojej palubovke omladinu z Centra olympijskej prípravy (COP) Trenčín.

Prešovčania v role favorita nastúpili v kompletnej zostave a vzhľadom na vývoj zápasu dostala šancu aj lavička. S predposledným tímom tabuľky uhrali povinné víťazstvo 3:0 (21,19,19).

Prvý set sa začal opatrne na oboch stranách. Hralo sa vyrovnane a Trenčania dokonca v jeden moment vyhrávali 11:12.

Po technickom oddychovom čase vytasil Prešov kvalitný servis, na ktorý hostia nevedeli reagovať a razom viedli. Náskok zvyšovali a napriek snahe súpera, set ukončil esom Martin Sopko na 25:21.

V druhom dejstve sa vývoj opakoval. Trenčania hrali húževnato, ale na skúsených „harcovníkov“ to nestačilo. Najbližšie sa k nim dostali na rozdiel jedného bodu, čo okamžite naštartovalo útočné smečiarske sily. Z plných pálili Vlado Katona i Michal Hudák. Tri esá v rade pridal Martin Sopko a hru v druhom sete zavŕšil smečom zo siete Michal Červeň na 25:19.

Po úspešnom vstupe do tretieho setu poslal tréner Vlk na ihrisko aj hráčov z lavičky. S inštrukciou kontroly vývoja zápasu dostali šancu Šimon Gula i Michal Rajduga. Tréneri oboch mužstiev za zhodli na mene hráča zápasu, ktorým sa stal Michal Hudák. Bol platným hráčom ako v útoku, tak v obrane.

J. Vlk po zápase povedal: „Potrebovali sme odohrať pokojný zápas bez stresu, keďže sa stále zohrávame. Trenčín je nepríjemné družstvo chlapcov, ktorí sa volejbalovú abecedu ešte len učí. Zápas sme mali pod kontrolou.“

Súpera ale nepodcenili. „Vieme, že Trenčín je družstvo, ktoré je nevyspytateľné. My sme sa i tak pripravili, sledovali sme aj piatkové stretnutie Trenčína v Košiciach. V prvom sete Trenčania domácich trápili. Tomu sme sa chceli vyhnúť a tak družstvo nastúpilo v najsilnejšej zostave. Hlavne sa potrebujeme zohrávať, lebo stále nám to škrípe, nie je to to pravé, do hernej pohody sa potrebuje po zranení dostať Jurko. Zápas mali chlapci pod kontrolou, v treťom sete sa do hry dostali aj ďalší hráči. Sú to súperi, s ktorými sa nedá nejako laškovať, dokážu dobre servovať, hrajú nebojácne v útoku, my nezložíme nejakú loptu a zápas sa tak môže otočiť. Stretnutie sme chceli odohrať kompletne a hlavne pokojne. Stále nám treba pracovať, vieme, kde sme, aké máme problémy, chceme napredovať.“

Čaká ich Myjava

Už vo štvrtok (19.30 h) sa VK Mirad PU Prešov stretne s Myjavou.

„Myjava je vyhratejšia ako Trenčín, hrá náročné zápasy v stredoeurópskej súťaži MEVZA,“ zvýraznil J. Vlk.

„Má šikovných chlapcov, ktorí z volejbalovej abecedy už vedia dosť. Treba sa nám na toto stretnutie čo najlepšie pripraviť, lebo v domácich zápasoch nám treba čo najviac bodovať.“

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č.42/2017. V predaji od utorka 24. 10. do pondelka 30. 10.

Domov»Sportnet na východe»Volejbalisti Miradu podľahli Prievidzi, zdolali Trenčín