Streda, 20. február, 2019 | Meniny má Lívia

Prešovčania na Nitru nestačili, prehrali už siedmy zápas za sebou

Tatran pokračuje v nešťastnej sérii.

Ilustračné.Ilustračné.(Zdroj: archív)

NITRA, PREŠOV. Futbalisti FC Nitra zvíťazili nad Tatranom Prešov 2:0 v sobotňajšom stretnutí 14. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.

Nitra v lige zvíťazila prvýkrát po piatich zápasoch, Prešovčania vo Fortuna Lige prehrali už siedmy zápas v rade.

Priebeh stretnutia

V domácom prostredí stále neporazenú Nitru vyzval v 14. kole Fortuna ligy predposledný tím súťaže Prešov, ktorý pred zápasom ťahal šesťzápasovú šnúru bez víťazstva.

Ako prvý pohrozil Tatran. Po chybičke domácej obrany sa rútil na brankára Hrošša rýchlonohý Wiezik, no v poslednej chvíli ho v šestnástke zastavil na hranici pravidiel stopér Niba.

V 9. minúte na opačnej strane po centri Chovanca z ľavej strany zakončil nepresne hlavou Machovec.

Už o dve minúty neskôr to skúsil spoza šestnástky ľavačkou Kóňa, prešovský brankár Slančík bol ale pozorný.

Prečítajte si tiež: Športový víkend východniarov – servis výsledkov a faktov

Nitrania boli aj v ďalšom priebehu aktívnejší. Strelecké pokusy Ivančíka či Chovanca sa však medzi tri žrde hosťujúcej brány nevmestili.

Corgoni si najväčšiu šancu prvého polčasu vypracovali v 40. minúte, keď po centrovanej lopte Steinhübela a výbornej hlavičke Balaja predviedol fantastický zákrok na čiare brankár Slančík.

A keďže sa v nadstavenom čase neujala ani prudká strela Chovanca, do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Do druhého polčasu síce vstúpila aktívnejšie Nitra, no paradoxne prvú gólovú šancu si vypracovali hostia. V 56. minúte center Miliutina poslal Issa hlavičkou len tesne vedľa ľavej žŕdky Hroššovej brány.

Dôležitý moment zápasu sa zrodil v 66. minúte, kedy prenikajúceho Steinhübela fauloval v šestnástke Miliutin a rozhodca Pavlík nekompromisne ukázal na biely bod.

Nariadenú penaltu bezpečne premenil Filip Balaj.

Už o dve minúty neskôr našiel Fábry spätnou prihrávkou voľného Ivančíka, ktorý strelou do odkrytej brány zvýšil náskok domácich na 2:0.

Zdecimovaných hostí mohol v 82. minúte definitívne poslať do kolien Balaj, ale z dobrej pozície namieril tesne vedľa.

Onedlho sa Ivančík pekne uvoľnil na malom priestore, ale z päťky napálil loptu vysoko nad.

Už v nadstavenom čase volala po góle ešte strela Machovca.

Tá však napokon len pohladila spojnicu hosťujúcej brány a tak napokon Nitra zdolala Prešov 2:0.

Hlasy trénerov

Ivan Galád, tréner Nitry: "Veľmi oceňujem prístup hráčov Nitry, ktorí išli za víťazstvom a získali ho. Za stavu 2:0 sme predviedli veľmi pekné futbalové akcie a ukázali sme ich málo ľuďom, ktorí sa prišli pozrieť na náš pekný futbal."

Sergii Kovalec, tréner Prešova: "Zranili sa nám dvaja hráči, čo nás poznačilo. Mali sme šance. V druhej minúte sme mohli mať pokutový kop, potom Issa mal dať gól. V druhom polčase za nerozhodného stavu sme dostali gól z pokutového kopu a potom dali domáci druhý gól a zrodil sa taký výsledok, aký je."