Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Majsterky z Bardejova potvrdili tohtoročnú suverenitu

Počas víkendu sa skončila jesenná časť 1. ligy futbalistiek.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: TASR/AP)

BARDEJOV. Posledný víkend znamenal záverečné zvonenie na ženských futbalových trávnikoch v najvyššej súťaži.

Najväčší dôvod k spokojnosti majú v hornom Šariši. Úradujúci majster Partizán Bardejov zakončil úspešný končiaci rok i jesennú časť novej sezóny víťazstvom nad vicemajstrom a druhým klasifikácie Slovanom Bratislava 2:1.

Prečítajte si tiež: Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

O konečnej podobe výsledku v zápase výbornej úrovne a za slušnej diváckej podpory sa rozhodlo do 20. minúty, keď skóre otvorila mladučká juniorská reprezentantka Stela Semanová.

Desať minút nato vyrovnávala členka ženskej reprezentácie Martina Šurnovská, no konečný rezultát stanovila jej reprezentačná kolegyňa a najlepšia strelkyňa súťaže Mária Mikolajová.

Ďalšie šance na oboch stranách, a treba priznať, že viac ich mali domáce šampiónky, ostali nevyužité.

Týmto triumfom si Partizán upevnil s náskokom troch bodov vedúcu pozíciu pred svojím súperom, s ktorým počas jesene postupovali plece pri pleci a o postavení v priebežnej tabuľke rozhodovalo iba skóre.

Dolgoš: Konečne sa aj na nás usmialo slniečko

Prekvapením kola by sa dalo nazvať napohľad jasné víťazstvo michalovského Zemplína nad Nitrou 3:0 po polčase 2:0.

Treba dodať, že i pričinením súpera, ktorý si dal sám dva vlastné góly. Za Michalovčanky na 2:0 upravovala Kristína Sivčová.

Avšak tréner Radek Dolgoš si mohol konečne užiť zaslúženého triumfu svojho tímu.

„Konečne sa aj na nás usmialo slniečko. Dievčatá dali do hry i srdiečko, vyšli nám niektoré natrénované akcie a po záverečnom hvizde sme sa mohli tešiť už aj my. Je pravdou, že Nitra trochu podliezla svoje možnosti, ale to je ich problém. Pre nás tieto tri body znamenajú úplne otvorenú šancu poruvať sa v jari o záchranu. Sme najbližším konkurentom na dosah a toto víťazstvo moje zverenkyne určite nakopne do tvrdej zimnej driny.“

Prešovčanky cestovali k Dunaju, kde v súboji s ďalším nováčikom NMŠK 1922 Bratislava utrpeli najtesnejšiu prehru 0:1, keď na gól konkurenta z 22. minúty nedokázali napriek viacerým možnostiam odpovedať rovnakým spôsobom.