Volejbalová extraliga: Muži i ženy bez straty kvetinky

(Autor: tasr)
Ján Jacoš|14. nov 2017 o 00:00

Prešovským volejbalistkám i volejbalistom sa darilo.

V zápase 10. kola extraligy volejbalistov potvrdil VK Mirad PU Prešov úlohu favorita a nad Starou Ľubovňou vyhral 3:0, Šarišania svojho súpera do vážnejšieho tlaku nepustili.

Zo zápisu: VK Mirad PU Prešov – Stará Ľubovňa 3:0 (21, 20, 18), Mirad PU: Jurko 2, Sopko st. 17, Hudák 9, Červeň, Macko 5, Katona 17 (liberovia T. Lampart a Pavlinský, Gula 3, Mikovčík 5, S. Lampart, Rajduga 2). Najlepší hráč zápasu: M. Sopko st. (Prešov).

„Tento zápas sa hodnotí ťažko,“ poznamenal tréner prešovských extraligistov Jaroslav Vlk.

„Súper, aj keď podal bojovný a odvážny výkon, nás neprinútil k stopercentnému výkonu. My sme hrali to, čo sme potrebovali. V treťom sete dostali šancu viacerí hráči. Potrebné tri body sme získali. Pre nás je dôležité pripravovať sa na silnejších súperov.“

Prešovčanov už v nedeľu 19. novembra čaká šláger dvanásteho kola najvyššej súťaže volejbalistov – od 19. h sa predstavia v Košiciach.

Prešov má čo Košiciam vracať, v metropole Východu ho čaká poriadna šichta.

Košice majú kompaktné družstvo, ktoré vyniká na servise a útočnou hrou.

J. Vlk: „V košickej hale sa nám nehrá práve najlepšie, chceme však zabojovať, lebo bojujeme o postup do prvej štvorky. Vieme, že to tam nebude jednoduché, Košice sa v súbojoch proti nám dokážu neskutočne vyhecovať a hrajú výborný volejbal. Budeme sa pripravovať aj z taktickej stránky, rozhodneme sa, čo na ne budeme skúšať. Hlavné však je byť v hernej pohode a zahrať dobrý volejbal, nerobiť chyby v útoku, dokázať brániť kľúčových hráčov súpera, eliminovať ich výborný servis a obrovský tlak, ktorý dokážu vyvinúť. Aj keď nejakú chybu urobíme, nemôžeme sa poddať. Treba sa nám čo najlepšie pripraviť z hernej i mentálnej stránky, venovať sa budeme cizelovaniu servisu, príjmu, útoku.“

Zo Spiša si vezú víťazstvo

Prešovské volejbalistky v rámci deviateho kola extraligy žien cestovali do Spišskej Novej Vsi, kde ich hostil tamojší klub BK97 Stova. Prešovčanky v tomto zápase potvrdili úlohu favorita a po jednoznačnom zápase si pripísali do extraligovej tabuľky tri body.

Celý prvý set bol v réžii hosťujúceho družstva z Prešova. Už v jeho úvode dali hráčky najavo, kto bude pánom na palubovke. Druhý set začali o trochu lepšie domáce hráčky. Za stavu 12:11 prišli chvíle Prešovčaniek.

Do útoku zavelila Povrazníková s Bodnárovou. Vzápätí Jakábová štyrmi esami v rade ešte upevnila pohodu v družstve Prešova. Tretí set bol plný zvratov.

Napokon ho lepšie zvládli hostky, ktoré nenechali nič na náhodu.