Prešovské basketbalistky majú za sebou dramatické duely

(Autor: SITA/Viktor Zamborský)
Ján Jacoš|13. nov 2017 o 17:21

V tíme výkonom opäť zaujala Kručovská.

PREŠOV. Basketbalistky BK Eilat PU Prešov odohrali v prvej lige žien a junioriek (druhá najvyššia súťaž) stretnutia tretieho až piateho kola.

BK Eilat PU Prešov - CBK Ťahanovce Košice 64:65 (14:22, 20:11, 13:22, 17:10)

Eilat PU: Mončeková 16, Kručovská 11, Mihaliková 11, Sedláčková 11, Töröková 8, Sukubová 4, Jurčová 2, Hrabovská 1, Furtkievičová, Palaščáková

Slávia Trnava - Eilat PU Prešov 62:69 (9:18, 17:21, 14:19, 22:11)

Eilat PU: Kručovská 23 (5 trojbodových košov), Sedláčková 16, Mončeková 13, Mihaliková 12, Hrabovská 3, Palaščáková 2, Furtkievičová, Šonková

Slovan Bratislava - Eilat PU Prešov 73:43 (26:13, 11:11, 15:10, 21:9)

Eilat PU: Kručovská 12, Mončeková 10, Mihaliková 7, Sedláčková 7, Šonková 5, Palaščáková 2, Furtkievičová, Hrabovská.

Súboj Prešova s CBK sa odohral v sabinovskej športovej hale a mal zaujímavý priebeh. Prešovčanky v ňom najprv prehrávali 14:22, po dvadsiatich minútach však viedli 34:33. V tretej štvrtine opäť dominovali hostky - viedli 55:47.

Ako nám povedal tréner Prešovčaniek Andrej Keresteš, záverečná štvrtina bola veľmi dramatická, divákov dvíhala zo sedadiel. V 35. min Prešov prehrával 52:63, stav stretnutia vyrovnal na 63:63.

Osem sekúnd pre záverom bola hrubo faulovaná Töröková - s otrasom mozgu skončila v nemocnici.

Záver lepšie zvládlo družstvo CBK a kvalitné stretnutie vyhralo o jeden bod.

Sabinovskí diváci vytvorili Prešovčankám skvelú atmosféru.

Na ďalšie duely nastúpil Prešov bez svojej opory a kapitánky Törökovej.

V Trnave odohrali Šarišanky veľmi dobré stretnutie, výkonom i strelecky v ňom vynikla Kručovská - dala 23 bodov.

Slovan potvrdil svoju líderskú pozíciu, v jeho tíme nastúpili aj hráčky s extraligovými skúsenosťami.

V družstve Prešova výkonom opäť zaujala Kručovská.

Ďalší program prešovských basketbalistiek: 11. 11., 11. h: Eilat PU - Rožňava (telocvičňa ZŠ na Sibírskej ul. v Prešove), 12. 11., 10.45 h: Eilat PU - Spišská Nová Ves (športová hala v Sabinove), 17. 11., 14. h: Eilat PU - Bardejov (športová hala v Sabinove).

Domov»Sportnet na východe»Prešovské basketbalistky majú za sebou dramatické duely